زندگی کاناداییکانادامهاجرت کانادا

روز خانواده در کانادا چگونه بوجود آمد؟

آشنایی با مناسبت های کانادا

روز خانواده سومین دوشنبه ماه فوریه است. این روز رویدادی رسمی نیست؛ اما آن را در سراسر کشور جشن می‌گیرند. سالانه فستیوال‌هایی در این رابطه برپا می‌گردد و در استان‌هایی چون نیوبرونزویک، آلبرتا، انتاریو، ساسکچوان و بریتیش کلمبیا برنامه‌هایی برگزار می‌شود.

به گزارش تلویزیون مهاجر، به نقل از «123dentist»، نکته جالب این است که این روز در سه استان دیگر و یک منطقه روز خانواده نیست. مانیتوبا روز لوئیس ریل (Louis Riel)، نوآ اسکوشیا و یوکان روز میراث ملی و در جزیره پرنس ادوارد روز جزیره را جشن می‌گیرند. روز خانواده در مناطقی از کانادا بسیار اساسی و مهم تلقی می‌شود. حال می‌خواهیم بدانیم که این روز چگونه شکل گرفته و چرا آن را جشن می‌گیرند؟family

چرا روز خانواده را جشن می‌گیرند؟

ads template2

روز خانواده موقعیتی است تا به عزیزانمان نزدیک‌تر شویم. تاریخ این روز به گونه‌ای انتخاب شده که بین آغاز سال نو و جمعه مقدس (Good Friday) قرار گیرد. روز خانواده در انتاریو به این دلیل برگزار می‌شود که افرادی که همیشه در حال کار کردن هستند بتوانند روزی را با عزیزانشان بگذرانند. فقط چند استان این روز را به صورت رسمی جشن می‌گیرند و تنها کارمندان غیرفدرالی مرخصی هستند؛ اما این روز زمان مناسبی برای صرف وقت با خانواده است.

تاریخچه روز خانواده

روز خانواده از ایالت آلبرتا و از زمانی آغاز شد که هلن هانلی (Helen Hunley)، جانشین فرماندار آلبرتا، قانون روز خانواده را در سال 1990 تصویب کرد. این روز به طور رسمی سومین دوشنبه ماه فوریه اعلام شد و روز خانواده نام گرفت. ایالت‌های دیگر در طول 2 دهه پس از آن این رویداد را ثبت کردند. ساسکاچوان در سال 2007، انتاریو در سال 2008 و بریتیش کلمبیا در سال 2013 «روز خانواده» را ثبت کردند. بریتیش کلمبیا تنها ایالتی است که به جای آنکه سومین دوشنبه جشن بگیرد، دومین دوشنبه فوریه را گرامی می‌دارد.

famill

برخی از مناطق کانادا فقط به کارمندان غیرفدرالی مرخصی می‌دهند. کارمندان دولت در چند استان نیز اجازه دارند تا برای گذراندن این روز با خانواده سر کار نروند. طبق قانون کار شهروندان انتاریو می‌توانند حداقل 9 روز در سال مرخصی با حقوق داشته باشند.

اگر در این روز تعطیل هستید و فرزندانتان مجبور نیستند که به مدرسه بروند، این تعطیلات به فرصتی بی‌نظیر برای انجام فعالیت‌های جالب و سرگرم‌کننده تبدیل خواهد شد. بریتیش کلمبیا، آلبرتا، مانیتوبا و انتاریو از استان‌هایی هستند که این روز را جشن می‌گیرند. از این موقعیت عالی استفاده کنید و پیوند بین اعضای خانواده خود را مستحکم‌تر گردانید. در این روز رویدادها و فستیوال‌های مختلفی برگزار می‌شود و شما هیچ مشکلی برای پر کردن اوقات خود نخواهید داشت.

ولی امسال به دلیل پاندمی کرونا بیشتر مراسمات به صورت مجازی برگزار می گردد و محدودیت هایی از طریق مقامات بهداشتی در استان های مختلف کانادا وضع گردیده که برگزاری مراسمات عادی این روز را دستخوش تغییر قرار داده است .

ads template2

 

 

عضو کانال تگرام مهاجر تی وی شوید.
کانال یوتیوب تلویزیون مهاجر را دنبال نمایید.
کانال اینستاگرام آسانترین راه ارتباط

چطور بود؟ ستاره بدین.
[کل: 2 میانگین: 5]

ادمین مهاجر

تلویزیون مهاجر در سال ۱۳۹۸ در شهر ونکوور کانادا تاسیس شد. هدف اصلی تلویزیون مهاجر که یک رسانه مشتمل بر ۸ بخش مختلف است٬ انتقال اطلاعات صحیح به مهاجران فارسی زبان و علاقمندان مهاجرت٬ فارغ از هر جهت گیری مذهبی و سیاسی می باشد. در تلاشیم مهاجرت را توام با آگاهی و راه موفقیت را برای مهاجران هموار سازیم.

‫2 نظر از خوانندگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا