اخبار آمریکااخبار

سلبریتی آمریکایی اتهام را پذیرفت

نام دو ایرانی در پرونده رشوه در آمریکا

پرونده رسوایی سلبریتی های آمریکایی که با رشوه و تقلب سعی در اخذ پذیرش تحصیلی برای فرزندان خود در بهترین دانشگاه های آمریکا داشتند، هنوز در حال رسیدگی است. این بار اول نیست که شخصیت های معروف با رشوه تلاش دارند قوانین را دور بزنند. اما شاید جزء معدود دفعات باشد که نام دو ایرانی هم در این پرونده فساد به چشم میخورد.

پذیرش در دانشگاههایی مانند، دانشگاه کالیفرنیا (یو سی ال ای)، دانشگاه آستین تگزاس، دانشگاه استنفورد و  برخی دانشگاه های تراز اول جهان در ایالات متحده بسیار دشوار است. پول نقش مهمی در ورود به این دانشگاهها بازی نمیکند و علاقمندان به تحصیل می بایست سوابق بسیار مثبت تحصیلی از دبیرستان داشته باشند یا در تیم های ورزشی دبیرستانی موفقیتهای چشمگیری اخذ کرده باشند.

در این راستا نزدیک به 53 نفر از سلبریتی ها و افراد متموّل آمریکا با پرداخت رشوه و جعل در تلاش بودند شرایطی را مهیا کنند تا فرزندانشان علیرغم عدم وجود شرایط در بهترین دانشگاه های این کشور تحصیل نمایند. مدتهاست این پرونده بر روی میز دادگاهی در ایالت ماساچوست است، اما اولین بار است که یکی از متهمان سرشناس ، خانم لوری لافلین اتهام خود را در پرداخت رشوه رسما پذیرفته است. جزئیات بیشتر و لیست برخی از متهمان این پرونده را در صفحه ویکیپدیا ، پرونده رشوه برای ورود به کالج را میتوانید ببینید.

hami 468

با عضویت در

کانال تلگرام تلویزیون مهاجر

اولین نفر باشید که اخبار را دریافت می کنید.

چطور بود؟ ستاره بدین.
[کل: 1 میانگین: 1]

ادمین مهاجر

تلویزیون مهاجر در سال ۱۳۹۸ در شهر ونکوور کانادا تاسیس شد. هدف اصلی تلویزیون مهاجر که یک رسانه مشتمل بر ۸ بخش مختلف است٬ انتقال اطلاعات صحیح به مهاجران فارسی زبان و علاقمندان مهاجرت٬ فارغ از هر جهت گیری مذهبی و سیاسی می باشد. در تلاشیم مهاجرت را توام با آگاهی و راه موفقیت را برای مهاجران هموار سازیم.
دکمه بازگشت به بالا