آموزشخواندنی ها

کسر مالیات در کانادا برای دورکاری

روش های کاهش مالیات

دولت کانادا برای پشتیبانی از افرادی که در طول شیوع بیماری کووید-19 به محل کار خود نرفته‌اند و در خانه به انجام امور پرداخته‌اند کسری مالیاتی ارائه ‌می‌دهد. در اینجا مطالبی درباره کسر مالیات، مشمولیت آن و همین‌طور چیزهایی که باید به منظور مطالبه کسر مالیات بدانید ارائه خواهد شد:

این نوع مالیات چه سازوکاری دارد؟

به گزارش تلویزیون مهاجر، به نقل از «Narcity»، دولت فدرال در ماه دسامبر تأیید کرد که بسیاری از کانادایی‌ها «به طور غیرمنتظره‌ای» مجبور شدند به دلیل شیوع ویروس کرونامحل کارشان را از اداره به آشپزخانه، اتاق‌خواب یا هال و پذیرایی خانه‌شان منتقل کنند. سازمان درآمد و بودجه کانادا (CRA) کاهش مالیات را برای افراد بیشتری امکان‌پذیر کرده است. علاوه بر این، فرایند مطالبه این هزینه‌ها در اظهارنامه‌های مالیات بر درآمد آسان‌تر شده است.

ads template2

روش جدید و موقتی «نرخ ثابت» (flat rate method) به کانادایی‌های واجد شرایط این امکان را می‌دهد که برای کسری مالیات دورکاری تا روزی 2 دلار درخواست دهند. این درخواست تا حداکثر 400 دلار امکان‌پذیر خواهد بود.

چه کسانی برای این طرح واجد شرایط می باشند؟

کانادایی‌ها برای آنکه شامل این طرح شوند، می‌بایست بیش از 50 درصد از وقت خود را دست کم برای چهار هفته متوالی در سال 2020 در خانه کار کرده باشند. این طرح در ابتدا برای کسانی مطرح است که کارفرما از آنها خواسته باشد تا از خانه به انجام مسئولیت‌هایشان بپردازند؛ اما سازمان بودجه مقرر کرده که اشخاصی که به صورت خودخواسته در خانه کار می‌کنند نیز می‌توانند از این طرح بهره‌مند گردند.

متقاضیان می‌بایست فقط هزینه‌های کار در خانه را بخواهند و نمی‌توانند هیچ هزینه دیگری را از دولت طلب کنند. به یاد داشته باشید اگر کارفرمای شما از پیش هزینه‌های کار در منزل را به عهده گرفته باشد، شامل این طرح نخواهید شد. این معیارها برای کسانی که خواستار اعمال «روش مشروح» (detailed method) هستند کمی متفاوت است.

دولت کانادا دارای لیستی از هزینه‌های مصوب است که می‌تواند بقیه هزینه‌ها را با این روش کاهش دهد. این مخارج عبارت‌اند از هزینه برق، آب، سیستم‌های گرمایشی، بخش خدماتی ساختمان‌ها، اینترنت، تعمیرات و حتی اجاره‌بهای خانه‌. با وجود این، چیزهایی مثل بازپرداخت وام، خرید مبلمان یا بازسازی خانه جزو موارد بالا نیست. فرم‌های آنلاینی برای کارفرمایان و کارگران ایجاد شده که به آنها کمک می‌کند روند کسر مالیات را به‌آسانی طی کنند.

عضو کانال تگرام مهاجر تی وی شوید.
کانال یوتیوب تلویزیون مهاجر را دنبال نمایید.
کانال اینستاگرام آسانترین راه ارتباط

ads template2
چطور بود؟ ستاره بدین.
[کل: 1 میانگین: 1]

ادمین مهاجر

تلویزیون مهاجر در سال ۱۳۹۸ در شهر ونکوور کانادا تاسیس شد. هدف اصلی تلویزیون مهاجر که یک رسانه مشتمل بر ۸ بخش مختلف است٬ انتقال اطلاعات صحیح به مهاجران فارسی زبان و علاقمندان مهاجرت٬ فارغ از هر جهت گیری مذهبی و سیاسی می باشد. در تلاشیم مهاجرت را توام با آگاهی و راه موفقیت را برای مهاجران هموار سازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا