اخبار کانادااخبار

آمار کرونا در کانادا – ماه جولای

بیشترین مرگ و میر کرونا در استان کبک

در حالی که خبر های خوبی مبنی بر نهایی شدن و تست موفقیت آمیز واکسن کرونا به گوش میرسد، آمار ابتلا به کرونا در کانادا هنچنان رو به افزایش است. این در حالیست که استان کبک از نظر تعداد مبتلا به به کووید19، همچنین مرگ و میر ناشی از آن در مقام اول جی دارد و پی از آن رتبه دوم به استان اونتاریو اختصاص می یابد.

ابزار های آماری زیادی بصورت زنده آمار کووید 19 را در کانادا نشان می دهند. به همین دلیل می توان تحلیل های مناسبی از نحوه همه گیری و شیوع این بیماری ارائه کرد. بسیاری عنوان میکنند. دلیل بالا بودن تعداد مرگ و میر در استان کبک جمعیت بالای آن است. اما این تحلیل صحیح نبوده و تعداد مرگ به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت سنجیده و استان کبک در رتبه اول قرار گرفت.

نرخ سرانه مرگ به دلیل کرونا در کانادا به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت، به تفکیک استان

  • کبک : 67 نفر
  • اونتاریو : 19 نفر
  • نواسکوشیا : 6
  • آلبرتا : 4 نفر
  • بریتیش کلمبیا : 4 نفر
  • سسکچوان : 1 نفر
  • منیتوبا : 1 نفر
  • نیوفاندلند 1 نفر
  • سایر استانها و قلمرو ها تقریبا صفر
تعداد مرگ و میر در کانادا
نرخ سرانه مرگ و میر در کانادا به دلیل کرونا به ازای 100 هزار نفر جمعیت

زنگ خط برای کبک و اونتاریو

با دیدن آمار بالا این سوال به ذهن متبادر می گردد که دلیل نرخ بالای مرگ و میر در کبک و اونتاریو نسبت به سایر استانهای کانادا چیست؟ طبیعتا امکانات و تجهیزات پزشکی مدرن و با کیفیتی در هر دو استان موجود است. اما تعداد بالا و تراکم جمعیت هر دو استان را نسبت بیماریهای اپیدمیک مانند کووید بسیار آسیب پذیر کرده است، طوری که امکانات و نیروی انسانی موجود در بخش پزشکی برای رسیدگی به بیماران بد حال کرونا کافی نیست.

hami 468

جدول زیر آمار امروز ( 22 جولای 2020 ) کرونا در کانادا به تفکیک استانها را نشان میدهد. با این توضیح که این اعداد تعداد مجموع ابتلا به این بیماری از ابتدا تا به امروز است.

نقشه کرونا کانادا
تعداد افراد مبتلا به کرونا در کانادا از ابتدای اپیدمی تا کنون

به نظر میرسد علیرغم اینکه دولت کانادا یکی از موفق ترین کشور های پیشرفته در کنترل کرونا محسوب میشود، هنوز نتوانسته بطور کامل این اپیدمی را در کشو مهار کند. برای دیدن آمار لحظه ای کرونا از وبسایت بروزرسانی آمار کرونا در کانادا استفاده کنید.

چطور بود؟ ستاره بدین.
[کل: 11 میانگین: 4]

ادمین مهاجر

تلویزیون مهاجر در سال ۱۳۹۸ در شهر ونکوور کانادا تاسیس شد. هدف اصلی تلویزیون مهاجر که یک رسانه مشتمل بر ۸ بخش مختلف است٬ انتقال اطلاعات صحیح به مهاجران فارسی زبان و علاقمندان مهاجرت٬ فارغ از هر جهت گیری مذهبی و سیاسی می باشد. در تلاشیم مهاجرت را توام با آگاهی و راه موفقیت را برای مهاجران هموار سازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا