اخبار کانادااخبار
موضوعات داغ

کشتار نواسکوشیا کانادا – افزایش کشته ها

بروز رسانی: تعداد کشته ها به 22 نفر رسید

در حالی که کانادا همچنان در بهت از کشتار بی سابقه در این کشور در بهت فرو رفته است، آمار کشته شدگان همچنان رو به افزایش است. تیراندازی از روز شنبه در شهری واقع در 100 کیلومتری مرکز استان نواسکوشیا در شرق کانادا شروع شد. تقریبا بعد از 12 ساعت در روز یکشنبه ماجرا با کشته شدن ضارب به پایان رسید، اما همچنان کشته ها رو به افزایش هستند.

به گزارش پلیس سوار کانادا RCMP گابریل ورتمن، دندانساز 51 ساله، ساکن نواسکوشیا کانادا در روز حادثه با اتومبیلی که شبیه اتومبیل پلیس رنگ آمیزی شده بود و با لباس افسران پلیس کانادا به خیابان آمده و ظاهرا بصورت اتفاقی به افرادی که در مسیرش بودند تیراندازی می کرده است. پلیس فدرال کانادا هنوز انگیزه واضحی که دلیل بر این قتل ها باشد پیدا نکرده است. نهایتا روز بعد کابوس کشتار بی دلیل با کشته شدن ضارب به دست پلیس به پایان می رسد.

کشته شدگان تیراندازی کانادا
برخی از قربانیان حادثه تیراندازی در کانادا

پلیس سوار کانادا برای عملکرد خود در دستگیری به موقع مجرم مورد سرزنش قرار گرفته است. آنها دلیل استفاده گابریل وورتمن از اتومبیل و لباس پلیس را دلیل دشواری دریافتن او اعلام کردند. تا کنون پلیس سوار کانادا کشته شدن 22 نفر، از جمله خود تیرانداز را تایید کرده است. بدلیل پنج فقره آتش سوزی که در جریان کشتار رخ داده هنوز ممکن است تعداد قربانیان افزایش یابد. طی بررسی های تلویزیون مهاجر هنوز نامی از افراد ایرانی الاصل در بین کشته شدگان گزارش نشده است.

ads template2
قاتل و تیرانداز کانادایی
گابریل وورتمن، دندانساز و عامل کشتار در نواسکوشیا

پیام های تسلیت به مناسبت کشتار شرق کانادا

از آنجا که این حادثه با این تعداد کشته در کانادا بی سابقه بوده و کل جامعه کانادایی را در بهت فرو برده است و این تیراندازی حتی مرگبار تر از کشتار مدرسه پلی تکنیک کبک در 31 سال پیش بود.

یادبود کشته شدگان نواسکوشیا
بدلیل شیوع کرونا فعلا مراسمی برای کشته شدگان تیراندازی شرق کانادا برگزار نمی گردد، ولی ساکنین گل و نوشته هایی برای یادبود قربانیان هدیه میکنند

بسیاری از سیاستمداران کانادا به بازماندگان و خانواده های قربانیان همینطور همه مردم کانادا تسلیت گفتند. در راس سیاستمداران کانادایی، نخست وزیر کانادا جاستین ترودو در پیامی به مردم کانادا تسلیت گفته و از مردم خواسته نگذارند قاتل با نشر اسمش به معروفیتی که میخواسته دست یابد. ملکه انگلیس هم در پیامی جداگانه در توییتر این ضایعه را به مردم کانادا تسلیت گفته و اعلام کرده در کنار مردم کانادا خواهد بود برای بازماندگان دعا میکند.

تحقیقات همچنان برای یافتن انگیزه های قاتل ادامه دارد و اخبار مرتبط با این حمله خونین متعقبا در تلویزیون مهاجر منتشر خواهد شد.

چطور بود؟ ستاره بدین.
[کل: 1 میانگین: 5]

ادمین مهاجر

تلویزیون مهاجر در سال ۱۳۹۸ در شهر ونکوور کانادا تاسیس شد. هدف اصلی تلویزیون مهاجر که یک رسانه مشتمل بر ۸ بخش مختلف است٬ انتقال اطلاعات صحیح به مهاجران فارسی زبان و علاقمندان مهاجرت٬ فارغ از هر جهت گیری مذهبی و سیاسی می باشد. در تلاشیم مهاجرت را توام با آگاهی و راه موفقیت را برای مهاجران هموار سازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا