آموزشخواندنی ها

افزایش مهارت‌های یادگیری زبان با تماشای فیلم

ارتقا مهارت های زبان آموزی

زبان‌آموزان راه‌های مختلفی را برای یادگیری زبان‌های جدید پیشه می‌کنند؛ یکی از این راه‌ها تماشای فیلم و سریال به زبان خارجی است. با رعایت چند نکته می‌توانید مهارت‌های زبانی خود را تقویت کنید.

به گزارش تلویزیون مهاجر، به نقل از «The Conversation»، تماشای فیلم‌ها‌ و برنامه‌های تلویزیونی می‌تواند نقش مهمی در یادگیری و تسلط بیشتر بر زبان‌های دیگر بازی کند. فیلم‌ها و سریال‌ها با برانگیختن توجه و کنجکاوی ما نگرشی مثبت به یادگیری زبان جدید ایجاد می‌کنند و به زبان‌آموزان کمک می‌کنند تا مهارت‌های زبانی خود را تقویت کنند. این کار به شما کمک می‌کند تا زبان‌آموز فعال‌تری باشید و انگیزه شما را برای صرف زمان بیشتر برای یادگیری بالا می‌برد.

movie

ads template2

تعداد بسیار زیادی سریال و فیلم‌های شگفت‌انگیز و جذاب در شبکه آنلاین Netflix وجود دارد. این فیلم‌ها و سریال‌ها را می‌توان از سایت‌های مختلف نیز بارگیری کرد. یادگیری زبان خارجی به این روش در حرف آسان و در عمل سخت است؛ اما نکات ذکرشده در این مطلب به شما کمک می‌کند تا از یادگیری زبان از طریق تماشای تلویزیون و فیلم بیشترین بهره را ببرید:

به زبان بدن بازیگرها توجه کنید

تماشای فیلم‌ به افراد کمک می‌کند تا کلمات و عبارات خارجی را از طریق نشانه‌ها و سرنخ‌های دیداری و شنیداری همچون حالات چهره، زبان بدن و اصوات بیاموزند. این سرنخ‌ها مهارت شنیداری را افزایش می‌دهد و بر تقویت یادگیری موثر است. شاید با تماشای قسمتی از فیلم بدون زیرنویس، چند کلمه متوجه شوید؛ اما به کمک این علائم و سرنخ‌ها می‌توانید آنچه را که اتفاق افتاده درک کنید.

از صداها کمک بگیرید

تغییر در موسیقی متن، صدای پس‌زمینه یا استفاده از جلوه‌های مختلف به زبان‌آموزان این امکان را می‌دهد تا در مورد موضوع فیلم و زبان آن خود را به چالش بکشند. تکنیک بسیار مفیدی که برای افزایش مهارت شنیداری کاربردی است نادیده گرفتن تصاویر و توصیف شخصیت‌ها بر اساس صداهایی است که می‌شنوید.

همچنین می‌توانید از ویژگی‌های زبانی همچون فرایند ساخت کلمه، زیر و بمی صدا و لحن صدا برای تشخیص احساسات شخصیت‌ها استفاده کنید. این کار شما را در معرض یادگیری زبان جدید قرار می‌دهد و کمک‌تان می‌کند تا درک کنید که چگونه یک زبان و سبک آن در شرایط عاطفی خاص متفاوت است.

9a1b0ddba4c2d666b87e3987e032 1445197

ads template2

با دقت به تلفظ‌ها گوش کنید

شما از طریق تماشای فیلم و تلویزیون با مکالمه درست و طبیعی در موقعیت‌های مختلف روبه‌رو می‌شوید و با تقلید از عبارات به کار برده‌شده در فیلم می‌توانید تلفظ و گفتار طبیعی‌تری داشته باشید و بیان و لحن مناسب را یاد بگیرید. همچنین از طریق گوش دادن به افرادی که به زبان مادری صحبت می‌کنند با گویش‌های مختلف، انواع تلفظ و انواع سبک گفتاری آشنا می‌شوید.

مثل یک گویشور بومی از زبان استفاده کنید

در حالی که یادگیری دستور زبان و واژگان زبان‌های دیگر اهمیت خاصی دارد، تماشای فیلم و تلویزیون زبان‌آموزان را با نحوه واقعی استفاده از زبان، مکالمات و واژگان روزمره زندگی آشنا می‌کند و به آنها کمک می‌کند تا همچون گویشوران بومی، از کلمات و عبارات استفاده کنند.

برای مثال اگر فیلم کمدی فرانسوی Dix pour cent را که در زبان انگلیسی Call my agent نامیده می‌شود تماشا کنید، متوجه خواهید شد که معانی زیادی برای اصطلاح n’importe quoi وجود دارد. با توجه به لحن گوینده و متن، این عبارت معانی مختلفی همچون «هر چیزی»، «مهم نیست»، «مزخرف»، «زباله» یا حتی «چرت‌وپرت» می‌دهد.

 

عضو کانال تگرام مهاجر تی وی شوید.
کانال یوتیوب تلویزیون مهاجر را دنبال نمایید.
کانال اینستاگرام آسانترین راه ارتباط

چطور بود؟ ستاره بدین.
[کل: 4 میانگین: 3.8]

ادمین مهاجر

تلویزیون مهاجر در سال ۱۳۹۸ در شهر ونکوور کانادا تاسیس شد. هدف اصلی تلویزیون مهاجر که یک رسانه مشتمل بر ۸ بخش مختلف است٬ انتقال اطلاعات صحیح به مهاجران فارسی زبان و علاقمندان مهاجرت٬ فارغ از هر جهت گیری مذهبی و سیاسی می باشد. در تلاشیم مهاجرت را توام با آگاهی و راه موفقیت را برای مهاجران هموار سازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا