اخباراخبار کاناداکانادا

بررسی وضعیت مسافران در دوران قرنطینه توسط «مأموران سلامت» کانادا

نظارت بر قرنطینه مسافران چگونه است

برای بررسی وضعیت مسافران کانادا در دوران قرنطینه، شرکت‌های خدمات امنیتی استخدام شده‌اند تا به دولت کانادا در این راستا کمک کنند.

دولت فدرال به تمام مسافران هوایی کانادا یادآوری می‌کند که «مأموران سلامت» بعد از رسیدن به کانادا با آنها دیدار خواهند کرد.

به گزارش تلویزیون مهاجر و به نقل از CBCNEWS سیستم حمل و نقل کانادا در بیانیه‌ای در خصوص تازه‌ترین محدودیت‌های مسافرتی تأیید کرده که مأموران به‌تازگی آموزش‌دیده به محل قرنطینه مسافرانی که بعد از پرواز و رسیدن به کانادا، دوره قرنطینه 2 هفته‌ای خود را پشت سر می‌گذارند، مراجعه و وضعیت آنها را بررسی خواهند کرد.

hami 468

doctor 3457027 960 720

این مأموران وظیفه دارند به محل قرنطینه مسافران بروند تا «با آنها تماس بگیرند، تأیید هویت بگیرند و همچنین اطمینان حاصل کنند که مسافران در همان مکانی که بعد از رسیدن به کانادا در آن قرنطینه شده‌اند، حضور دارند.»

این اقدام به این منظور انجام می‌شود تا اطمینان حاصل شود مسافران قانون قرنطینه چهارده روزه را رعایت می‌کنند یا خیر.

قرار است این بررسی‌ها در 35 شهر کانادا انجام شود؛ پیش از این، مونتال و تورنتو در ماه ژانویه بررسی شده‌اند.

مأموران هم به مسافران خدمات آموزشی برای پیروی از قوانین ارائه می‌کنند و هم اجازه دارند به آنها اخطار شفاهی بدهند، اما اگر نیاز به اقدامات قاطعانه‌تر و جدی‌تر بود، باید مورد به آژانس سلامت عمومی کانادا گزارش شود.

در صورت عدم رعایت قانون قرنطینه یا عدم همکاری با مأموران سلامت کانادا، مسافران تازه از راه رسیده باید نزدیک به 750 هزار دلار جریمه بپردازند یا بازداشت می‌شوند.

به گفته دولت فدرال، یک سری نیروی تازه از شرکت‌های امنیتی‌ای که با دولت همکاری می‌کنند، استخدام شده‌اند تا «به بررسی‌ وضعیت و معاینه مسافرانی که به کانادا می‌آیند، کمک کنند.»

hami 468

سپاه کمیساریای کانادایی، شرکت خدمات امنیتی جی‌4‌ اس کانادا، شرکت خدمات امنیتی گاردا (GardaWorld) و شرکت مدیریت خطر پالادین (Paladin Risk Solutions) از جمله این شرکت‌های خدمات امنیتی هستند.

در حال حاضر دولت کانادا روزانه با بیش از 6500 مسافر، از طریق مأموران اعزامی یا تلفن تماس حاصل می‌کند تا از همکاری آنها با قوانین اطمینان حاصل کند.

 

 

عضو کانال تگرام مهاجر تی وی شوید.
کانال یوتیوب تلویزیون مهاجر را دنبال نمایید.
کانال اینستاگرام آسانترین راه ارتباط

چطور بود؟ ستاره بدین.
[کل: 2 میانگین: 5]

ادمین مهاجر

تلویزیون مهاجر در سال ۱۳۹۸ در شهر ونکوور کانادا تاسیس شد. هدف اصلی تلویزیون مهاجر که یک رسانه مشتمل بر ۸ بخش مختلف است٬ انتقال اطلاعات صحیح به مهاجران فارسی زبان و علاقمندان مهاجرت٬ فارغ از هر جهت گیری مذهبی و سیاسی می باشد. در تلاشیم مهاجرت را توام با آگاهی و راه موفقیت را برای مهاجران هموار سازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا