اخبار کانادااخبار

بزرگترین شهرهای کانادا بر اساس جمعیت

مزایا و معایب شهر های بزرگ کانادا

رده بندی شهرهای کانادا بر اساس جمعیت

بزرگترین شهر های کانادا کدامند در شرایطی که برخی از استانهای کانادا حتی شهری با جمعیت بیش از ۱۵۰ هزار نفر ندارند؟ کانادا دومین کشور پهناور جهان به لحاظ مساحت است و اولین دارنده منابع آب شیرین در جهان محسوب میشود در صورتیکه از نظر جمعیت رتبه ۳۹ جهان را به خود اختصاص داده است.

جمعیت کل کانادا در سال ۲۰۲۰ ، ۳۷ میلیون نفر بوده که این جمعیت در ۱۰ استان و ۳ سرزمین پراکنده شده اند. بیشترین جمعیت در استان انتاریو با حدود ۱۴/۵ میلیون نفر متمرکر شده است و کمترین جمعیت در جزیره پرنس ادوارد است که در آن ۱۵۶ هزار نفر ساکن شده اند.

در اینجا رده بندی شهر های پر جمعیت کانادا را بر اساس منطقه بزرگ شهر ( Metropolitan area ) انجام می دهیم. یعنی شهر مرکزی و تمام شهر های اقماری کوچک اطراف. بعنوان مثال وقتی از تورنتو صحبت میکنیم مقصود GTA یا همان Greater Toronto Area  می باشد.

۱۰ شهر پر جمعیت کانادا :

 1. تورنتو ~ ۶/۵ میلیون نفر
 2. مونترال ~ ۴/۳ میلیون نفر
 3. ونکوور ~ ۲/۷ میلیون نفر
 4. کلگری ~ ۱/۵ میلیون نفر
 5. ادمونتون ~ ۱/۴ میلیون نفر
 6. اتاوا ~ ۱/۴ میلیون نفر
 7. وینیپگ ~ ۸۵۰ هزار نفر
 8. کبک ~ ۸۲۰ هزار نفر
 9. همیلتون ~ ۷۹۰ هزار نفر 
 10. کیچنر-کمبریج-واترلو ~ ۵۸۰ هزار نفر

مزایا و معایب شهر های پر جمعیت کانادا

بزرگترین شهر های کانادا

مزایای شهر های پر جمعیت:

 1. پیدا کردن کار در شهر های پر جمعیت به دشواری شهر های کوچک نیست. اصولا در شهر های کوچک کانادا حتی پیدا کردن مشاغل غیر تخصصی هم آسان نیست.
 2. گوناگونی جمعیت در شهر های بزرگ بسیار زیاد است. گوناگونی جمعیت عامل بسیارمهمی برای یک مهاجر است تا براحتی بتواند، بدون توجه به نژاد، زبان و رنگ پوست بعنوان عضوی از جامعه جدید پذیرفته شود. این موضوع ممکن است در شهر های کوچک خیلی آسان نباشد.
 3. تنوع امکانات شهری در شهر های بزرگ بیشتر است. این موضوع حق انتخاب به شما خواهد داد و می تواند برخی هزینه ها را بکاهد. بعنوان مثال در یک شهر کوچک ممکن است فقط یک سرویس دهنده اینترنت وجود داشته باشد. در صورتیکه در شهر های بزرگ شاید بیش از ۱۰ سرویس دهنده اینترتت پیدا کنید.
 4. فرودگاه های بین المللی برای یک مهاجر با اهمیتند. یک مهاجر ممکن است سالی یکبار نیاز به سفر به کشور زادگاه خود داشته باشد. اگر در شهر کوچک زندگی کنید، لازم است برای پرواز به کشور های دیگر ابتدا به شهر های بزرگ مانند تورنتو و مونترال و ونکوور سفر کنید.

معایب شهر های پر جمعیت:

 1. هزینه های زندگی در شهر های پر جمعیت اغلب بالاتر از شهر کوچک است. عاملی که بیشتر باعث بالا رفتن هزینه زندگی در شهر های بزرگ می شود ، گران بودن مسکن بدلیل تقاضای بالاست.
 2. کمبود خانه های اجاره ای یکی از معضلات زندگی در شهر های بزرگ است. عدم توازن بین عرضه و تقاضا در شهر های بزرگ هزینه اجاره خانه را بالا برده و آنرا کمیاب می نماید.

در صورتیکه سوالی درباره مهاجرت و زندگی در کانادا دارید از انجمن مهاجر گپ استفاده کنید و پاسخ خود را به رایگان از مهاجران قدیمی و ساکنان کانادا بگیرید.

با عضویت در

کانال تلگرام تلویزیون مهاجر

اولین نفر باشید که اخبار را دریافت می کنید.

چطور بود؟ ستاره بدین.
[کل: ۲۲ میانگین: ۴]

ادمین

تلویزیون مهاجر در سال ۱۳۹۸ در شهر ونکوور کانادا تاسیس شد. هدف اصلی تلویزیون مهاجر که یک رسانه مشتمل بر ۸ بخش مختلف است٬ انتقال اطلاعات صحیح به مهاجران فارسی زبان و علاقمندان مهاجرت٬ فارغ از هر جهت گیری مذهبی و سیاسی می باشد. در تلاشیم مهاجرت را توام با آگاهی و راه موفقیت را برای مهاجران هموار سازیم.

‫۲ نظر از خوانندگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا