کانادامهاجرت کانادا

تأثیر تدابیر ویژه ویروس کرونا بر متقاضیان برنامه مهاجرت استانی کانادا

تغییرات برنامه های مهاجرتی استان های کانادا در سال 2021

مروری بر تدابیر ویژه ویروس کرونا در برنامه‌های مهاجرت استانی (PNPs) نشان می دهد استان‌ها و قلمروهای کانادا تغییراتی در برنامه‌های مهاجرتی خود داده‌اند تا مهاجران جدید بتوانند در دوران همه‌گیری همچنان اقامت دائمی داشته باشند.

به گزارش تلویزیون مهاجر و به نقل از CICNEWS برنامه‌های مهاجرت استانی کانادا در دوران شیوع ویروس کرونا به کار خود ادامه دادند و این‌طور که پیداست قرار نیست روند کاری‌شان در سال 2021 نیز متوقف شود. این برنامه‌ها هدف مهمی را در اقتصادهای منطقه‌ای دنبال می‌کنند. در واقع، از اساس طراحی شده‌اند تا جاهای خالی بازار کار را با متقاضیان خارجی که می‌خواهند به کانادا مهاجرت کنند، پر کنند.

برنامه‌های مهاجرت استانی حتی در بحبوحه توقف خدمات‌دهی و محدودیت‌های مسافرتی در سال گذشته، همچنان برنامه‌های جذب مهاجرتی را اجرا و فهرست نامزدهای استانی را منتشر کردند. دولت فدرال با برگزاری قرعه‌کشی اکسپرس اینتری، برنامه‌های استانی را حمایت کرد و در آن تنها از نامزدهای برنامه مهاجرت استانی دعوت شد تا برای اقامت دائمی درخواست بدهند. جز این، بر اساس طرح جدید سطوح مهاجرت کانادا برای سال 2012 تا 2023، این کشور قصد دارد سالانه بیش از 80 هزار مهاجر را از طریق برنامه‌های داوطلبان استانی پذیرش کند.

hami 468

دپارتمان‌های مهاجرت استانی برای آنکه بتوانند در دوران همه‌گیری به کار خود ادامه‌ دهند، یک سری تغییرات موقتی در روال همیشگی کارهایشان به وجود آوردند. نگاهی به فهرست جامعی از تدابیر ویژه ویروس کرونا که برای تک‌تک برنامه‌های مهاجرت استانی در نظر گرفته شده، می‌اندازیم:

bri

بریتیش کلمبیا

برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP) همچنان قرعه‌کشی‌های هفتگی برگزار می‌کند، اما شامل حال مشاغل مربوط به بخش‌های بیشتر ضربه‌خورده مثل گردشگری، مهمان‌یاری، خرده‌فروشی و خدمات شخصی نمی‌شود. از جمله این مشاغل می‌توان به آشپزی، ماساژدرمانی و مشاوره سفر اشاره کرد. فهرست کامل 31 شغل کنار گذاشته‌شده از قرعه‌کشی در اعلامیه مطبوعاتی 31 آگوست برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا موجود است.

این استان بر اساس نیازهای بازار کار، تصمیم می‌گیرد کدام مشاغل در قرعه‌کشی‌ها وجود داشته باشد و در آینده، هر زمان که تشخیص دهند اقتصاد به این مشاغل محروم از قرعه‌کشی نیاز دارد، دوباره آنها را وارد فهرست منتخب می‌کنند.

albert

آلبرتا

ads template2

دولت فدرال در آلبرتا تنها ٢٧ شغل را بر اساس ارزیابی‌های تأثیر بازار کار (LMIA) بررسی و پردازش می‌کند. از جمله این مشاغل می‌توان به مهندسی کامپیوتر، پزشکی، طراحی گرافیک و… اشاره کرد. ارزیابی‌های تأثیر بازار کار همچنین اگر از سوی برنامه جریان استعداد جهانی تصویب شده باشند، پردازش خواهند شد.

تحت قوانین برنامه مهاجرت استانی آلبرتا (AINP)، حتی اگر شغل متقاضی مهاجرت در فهرست مشاغل محروم از پردازش نیز باشد، امکان تقاضای مهاجرت برای آن وجود دارد. دارندگان مجوز کار بعد از تحصیل که تقاضانامه مهاجرتی را برای برنامه جریان فرصت‌ آلبرتا یا بعد از یک نوامبر ارسال کردند، حتی اگر شغل‌شان از مشاغل معاف نباشد، واجد شرایط تقاضا هستند. داوطلبان برنامه اکسپرس اینتری آلبرتا می‌توانند صرف‌نظر از شغل‌شان از طریق برنامه مهاجرت استانی تقاضانامه ارسال کنند.

 

ساسکاچوان

برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان حالا به داوطلبان یک فرصت 6‌ماهه دیگر برای درخواست اقامت دائمی از دولت فدرال می‌دهد. افرادی که از طریق برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان تقاضای مهاجرت می‌کنند، در صورتی که شروط پیشنهاد استخدام تقاضانامه اصلی‌شان به دلیل شیوع ویروس کرونا تغییر کرده باشد، شاید نامزدی مشروط دریافت کنند. این اتفاق در صورتی رخ می‌دهد که متقاضی دیگر حتی حداقل معیارهای چارچوب برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان که از طریق آن نامزدی خود را دریافت کرده‌، نداشته باشد. اگر داوطلب می‌خواهد اقامت دائمی بگیرد، این شروط باید رعایت شود.

mani

مانیتوبا

مهاجران بالقوه متقاضی نامزدی برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا می‌توانند بدون گزینه تجربه کار متوالی، واجد شرایط تقاضا برای مهاجرت شوند. به عبارت دیگر، داوطلبانی که کارشان را از دست دادند و دوباره شروع به کار کردند، مجبور نیستند 6 ‌ماه کارِ بی‌وقفه کنند تا واجد شرایط ارسال تقاضانامه برای برنامه ابراز علاقه شوند.

برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا پرونده‌های ناتمام را نیز در صورتی که یک نامه توضیح ضمیمه‌شان شده باشد، می‌پذیرد. البته مانیتوبا برای ارزیابی تقاضانامه همچنان به تمام مدارک نیاز دارد. مدارکی همچون فیش‌ حقوقی، سوابق استخدام و نامه‌ای از طرف کارفرما که مشخص کند آیا متقاضی از کار اخراج یا با محدودیت ساعات کاری مواجه شده، می‌تواند پشتوانه تقاضانامه باشد.

ontar

انتاریو

انتاریو یکی دیگر از استان‌هایی است که به داوطلبان اجازه ارسال تقاضانامه‌های ناقص را می‌دهد؛ در صورتی که نامه‌ای ضمیمه پرونده‌شان باشد که توضیح دهد چرا تقاضانامه‌شان کامل نیست. برنامه مهاجرت استانی انتاریو در زمان بررسی تقاضانامه، تمامی اطلاعات مرتبط را در نظر می‌گیرد و به داوطلبان اجازه می‌دهد وقت بیشتری برای ارسال مدارک مورد نیاز داشته باشند.

با وجود همه‌گیری، انتاریو در سال 2020، هشت ‌هزار و پنجاه داوطلب مهاجرت برای اقامت دائمی را نامزد کرد، یعنی بیش از 400 نامزدی بیشتر از سهم سالانه خود.

قرار است در آینده نزدیک انتاریو یک برنامه ابراز علاقه برای گروه پیشنهاد کار از کارفرما تعریف و راه‌اندازی کند. اگر بتوانند این برنامه را درست پیش ببرند، این شکل عجولانه گزینش داوطلب که در حال حاضر در جریان است، متوقف می‌شود.

nova

آنتلانتیک کانادا

نیوبرانزویک به طور موقت از کارگران برنامه نیروی کار ماهر تقاضانامه می‌پذیرد. رانندگان کامیون هم از طریق برنامه آزمایشی مهاجرت آتلانتیک پذیرفته می‌شوند.

نوا اسکوشیا در دوران همه‌گیری روی جذب نیروی کار حرفه‌ای در حوزه بهداشت و سلامت از طریق برنامه الویت‌های بازار کار و همچنین برنامه الویت‌های بازار کار برای پزشکان تمرکز کرد. در ژوئیه 2020، جمعیت نوا اسکوشیا به لطف مهاجرت، به بالاترین رکورد خود یعنی 979 هزار و 351 نفر رسید.

جزیره پرنس ادوارد می‌خواهد اطمینان حاصل کند مهاجرانی که همین حالا در استان حاضرند، همچنان در مسیر دریافت اقامت دائمی قرار دارند یا خیر. آنها که در حال حاضر مقیم استان نیستند، باید پیش از سفر به جزیره، تقاضای مهاجرت کنند.

نیوفاندلند و لابرادور یک برنامه جدید مهاجرتی برای نیروی کار ماهر ارائه کرده است. این برنامه به طور ویژه برای فارغ‌التحصیلان دانشگاه مموریال و همچنین نیروی کار باتجربه در مشاغل پرتقاضا طراحی شده است.

yu

قلمروها

بر اساس برنامه مهاجرت استانی یوکان، ملیت‌های خارجی مستلزم به اجرای قانون ساعات کاری تمام‌وقت نیستند. همچنین آنها که اخراج شده‌اند یا ساعات کاری‌شان کاهش یافته، اخطار 90 روزه برای یافتن کاری جدید دریافت نمی‌کنند.

قلمروهای شمال غربی یک پورتال آنلاین تازه برای ارسال اینترنتی تقاضانامه‌های مهاجرتی راه‌اندازی کرده‌اند.

 

عضو کانال تگرام مهاجر تی وی شوید.
کانال یوتیوب تلویزیون مهاجر را دنبال نمایید.
کانال اینستاگرام آسانترین راه ارتباط

چطور بود؟ ستاره بدین.
[کل: 3 میانگین: 3.7]

ادمین مهاجر

تلویزیون مهاجر در سال ۱۳۹۸ در شهر ونکوور کانادا تاسیس شد. هدف اصلی تلویزیون مهاجر که یک رسانه مشتمل بر ۸ بخش مختلف است٬ انتقال اطلاعات صحیح به مهاجران فارسی زبان و علاقمندان مهاجرت٬ فارغ از هر جهت گیری مذهبی و سیاسی می باشد. در تلاشیم مهاجرت را توام با آگاهی و راه موفقیت را برای مهاجران هموار سازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا