خواندنی ها

چگونه فشار روانی مهاجرت را پشت سر بگذاریم

هنگامی که شما چه داوطلبانه و چه به عنوان پناهنده وارد کشور جدیدی می‌شوید با فشار های روانی مواجه خواهید شد و مهاجرت و تغییر بر چگونگی پیشرفت شما در زندگی تأثیر خواهد گذاشت. گفت‌وگوهای درونی که با خود دارید و بازتاب این مسئله که چرا و چطور زندگی‌تان تغییر کرده می‌تواند بر وضعیت عاطفی، جسمی و روحی شما تأثیر بگذارد.

به گزارش تلویزیون مهاجر، به نقل از «arrivein»، با وجود اینکه نیازی طبیعی برای سازگاری با جامعه، فرهنگ و محیط وجود دارد، عبور از گذشته به سمت امروز می‌تواند شما را با یک ترن هوایی که حاوی عواطفتان است روبه‌رو کند. نقاط اوج هیجان‌انگیزند و حس ماجراجویی و شادی را به انسان می‌دهند. نقاط پایین شما را به دردی عمیق فرو می‌کشند و باعث ایجاد حس نوستالژی می‌گردند.

ممکن است هنگامی که تازه پا به کشور جدید گذاشته‌اید با فشارهایی برای کسب موفقیت در کار خود مواجه شوید. گاهی اوقات این فشار به دلیل احساس نیاز به پشتیبانی مالی از سوی خانواده یا مسابقه با هم‌شاگردی‌ها و گسترش حلقه اجتماعی خود است. در این مطلب چند روش برای کنار آمدن با این گونه فشارها را معرفی می‌کنیم:

ads template2

بدانید که در این راه تنها نیستید

سکونت در کشوری جدید، ایجاد حس تعلق و احساس نیاز برای برقراری ارتباطات قدیمی دشوار است و بر قوه قضاوت و تصمیم‌گیری شما سایه می‌افکند. این احساسات واقعی‌اند و می‌توانند بر ذهن شما تأثیر بگذارند. همه مهاجران احساساتی مشابه این را تجربه کرده‌اند. بدانید که در این سفر تنها نیستید.

شما برای ساختن زندگی جدیدتان می‌توانید از راهنمایی و پشتیبانی دیگران استفاده کنید. افراد و سازمان‌های مختلف در در کشور های مهاجر پذیر از شما حمایت و مهاجران را راهنمایی می‌کنند. همچنین افراد تازه‌وارد را با کسانی که تجربه‌هایی شبیه به آنها داشته‌اند آشنا می‌کنند.

succes

از افکار و احساسات خود آگاهی پیدا کنید و روشی را برای کنار آمدن با فشارها برگزینید

ممکن است تجربه‌های جدید احساسات و عواطف شما را تحریک کند و موجب شود تا حس ناامیدی، اضطراب و افسردگی در شما به وجود آید. حتی ممکن است در بعضی از موارد بر جسم یا اعمال شما نیز تأثیر بگذارد. درست مثل این است که بخواهید زبان جدیدی را یاد بگیرید. درک زبان و ربط دادن آن به آرزوها و رویاها و استفاده از فرصت‌های موجود در خانه جدید امری ضروری است.

وقتی در این شرایط دشوار قرار می‌گیرید، رفتار شما برای حل این مسائل احتمالاً تحت تأثیر مهارتی که در کشور خود یاد گرفته‌اید و نیز فرهنگ و تعصبات‌تانقرار می‌گیرد. ممکن است بسیاری از این رفتارها مناسب باشد و به درستی در محیط جدید به کار گرفته شود؛ اما ممکن است برخی از آنها ریشه در اعتقادات‌مان داشته باشد و در کشور مقصد اهمیت چندانی نداشته باشد. ما پیشنهاد می‌کنیم که در چنین شرایطی ریشه باورهایتان را بکاوید و از خود بپرسید که آیا این نوع رفتار برای محیط جدید مناسب است؟ و اگر چنین است چرایی و چگونگی آن را دریابید.

ads template2

تغییرات سریع و جدی در هویت و باورهای اعتقادی‌تان می‌تواند در شما حس بی‌ثباتی و گمراهی ایجاد کند و بین 2 دنیایی که تجربه کرده‌اید گم شوید. به همین دلیل است که تغییر باید آرام‌آرام انجام گیرد. اگر درست قدم بردارید، شالوده اقامت شما در این کشور مستحکم خواهد شد. حفظ کردن فرهنگ کشور مبدأ جنبه مهمی از هویت شماست و می‌تواند در استحکام این شالوده مفید واقع شود.

پذیرای تجارب جدید باشید، با مردم ارتباط برقرار کنید و شبکه ارتباطات خود را وسیع‌تر کنید

حس ماجراجویی و پذیرش فرصت‌های جدید و همچنین امتحان کردن چیزهای تازه را در خود پرورش دهید. پذیرش تجربه‌های جدید می‌تواند دیدگاهی نو به زندگی شما ارائه دهد. این پذیرش باعث می‌شود تا با انسان‌های جدید آشنا شوید یا حتی فرصت‌های کاری جدیدی برای شما فراهم گردد.

افراد موفق را بیابید، به صحبت‌های‌شان گوش دهید و از آنان یاد بگیرید. وقتی به کمک احتیاج دارید، به این افراد اتکا کنید و با آنان درباره چگونگی کنار آمدن با اضطراب‌هایتان صحبت کنید. پاسخ آنها را با موقعیت خود وفق دهید و آنها را عملی کنید.

society

از گذشته بیاموزید و آن را با حال وفق دهید

اطمینان داشته باشید که هر لحظه از زندگی همان‌طور که باید و در زمان و مکان مناسب پیش می‌رود. این امر می‌تواند دیدگاهی قدرتمند باشد و فرصتی را برای خودکاوی و اندیشه درباره چگونگی شکل دادن زندگی برای شما فراهم ‌آورد. درس‌هایی را که در گذشته گرفتید نادیده نگیرید.

در حالی که هویت جدید خود را می‌سازید و تصمیم می‌گیرید چه کسی شوید، از تجربه‌های گذشته‌تان نیز استفاده کنید. از مهارت‌ها، ابزار و تجربه‌هایی که از کشور خود همراه دارید بهره گیرید و آنها را با شرایط جدید وفق دهید.

زندگی جدید خود در کشوری که به آن مهاجرت کرده اید را تولدی دوباره ببینید و از این فرصت برای ساختن آینده‌ای خوب استفاده کنید. رؤیاها و آرزوهایتان را دنبال کنید. زخم‌های قدیمی را بپذیرید تا بهبود یابند. ذهنی باز داشته باشید و زندگی جدید را با آغوش باز بپذیرید تا بتوانید با هیجان، انگیزه و اشتیاق پیش بروید.

 

عضو کانال تگرام مهاجر تی وی شوید.
کانال یوتیوب تلویزیون مهاجر را دنبال نمایید.
کانال اینستاگرام آسانترین راه ارتباط

چطور بود؟ ستاره بدین.
[کل: 1 میانگین: 5]

ادمین مهاجر

تلویزیون مهاجر در سال ۱۳۹۸ در شهر ونکوور کانادا تاسیس شد. هدف اصلی تلویزیون مهاجر که یک رسانه مشتمل بر ۸ بخش مختلف است٬ انتقال اطلاعات صحیح به مهاجران فارسی زبان و علاقمندان مهاجرت٬ فارغ از هر جهت گیری مذهبی و سیاسی می باشد. در تلاشیم مهاجرت را توام با آگاهی و راه موفقیت را برای مهاجران هموار سازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا