آموزشخواندنی هاکاریابی در کانادا و آمریکا

کدام مشاغل استرس کمتری دارند؟

معرفی 15 شغل کم استرس

اگر به دنبال شغلی با استرس کمتر هستید این مطلب را بخوانید

شاید شغلی که هم‌اکنون دارید، بخش عظیمی از وقت شما را بگیرد. اگر این طور است احتمالاً به دنبال شغل کم استرس و شغلی هستید که برای شما احساس رضایت به ارمغان آورد و شرکتی که در آن کار می‌کنید اولویت‌ها و نیازهایتان را برآورده کند. اگر شغل فعلی شما به خاطر صرف ساعت‌های زیاد برای انجام وظایف باعث ایجاد استرس در شما شده، شاید بخواهید شغل‌تان را با یکی از مشاغل کم‌استرسی که در زیر معرفی می‌کنیم عوض کنید.

به گزارش تلویزیون مهاجر و به نقل از «indeed»، مشاغل زیر بر اساس داده‌های شبکه مرکز داده اطلاعات شغلی (Occupational Information Network Database) جمع‌آوری شده است. این مرکز میزان تحمل استرس را در این شغل‌ها از صفر تا صد محاسبه کرده است.

ads template2

model

1- مدل

متوسط حقوق: ساعتی 21.25 دلار

میزان استرس: 24

شرح وظایف: مانکن‌ها برای عکاسی، فیلمبرداری یا رویدادهای دیگر ژست‌های گوناگون می‌گیرند و برای شرکت‌های تبلیغاتی کار می‌کنند. این افراد برای مجله‌ها، بیلبوردها و تبلیغات دیجیتالی کار می‌کنند. مدل‌هایی که در صنعت مد فعالیت می‌کنند ممکن است در عکس‌ها یا فشن‌شوها نیز حضور داشته باشند.

boil

2- سازنده دیگ بخار

hami 468

میانگین حقوق: ساعتی 26.18 دلار

میزان استرس: 48

شرح وظایف: این افراد کار ساخت، نصب و نگهداری از دیگ‌های بخار و سایر ظروفی را که مملو از مایع یا گاز است بر عهده دارند. این افراد ممکن است با کسانی که با اهداف تجاری دیگ‌های بخار می‌سازند؛ مثلاً دیگ‌های پخت و پز یا مخازن مربوط به خانه‌های مسکونی و سیستم‌‌های گرمایشی، در ارتباط باشند.

history

3- مورخ

میانگین حقوق: سالی 61 هزار و 12 دلار

میزان استرس: 55

شرح وظایف: تاریخ‌دانان به مطالعه، تفسیر و ضبط موارد تاریخی با استفاده از یافته‌های موجود می‌پردازند و داده‌هایی را از آرشیو، آثار تاریخی، کتیبه‌ها و نوشته‌ها و آثار قدیمی دیگر جمع‌آوری و مرتب می‌کنند. مورخان معمولاً به نگارش یا چاپ یافته‌های خود در مجله‌های آکادمیک می‌پردازند.

travel

4- کار در آژانس مسافرتی

میانگین حقوق: سالی 38 هزار و 187 دلار

میزان استرس: 57

شرح وظایف: افرادی که در آژانس‌های مسافرتی کار می‎کنند مقدمات اقامت مسافران در مقصد مورد نظر را فراهم و برنامه‌های کاری یا شخصی آنها را هماهنگ می‌کنند. این اشخاص معمولاً در انتخاب مقصد، رزرو هتل و سرگرمی‌های مختلف و همچنین انتخاب بیمه مسافرتی به مسافران کمک می‌کنند.

math

5- ریاضی‌دان

میانگین حقوق: سالی 81 هزار و 851 دلار

میزان استرس: 57

شرح وظایف: ریاضی‌دانان از روش‌ها و نظریه‌های ریاضی بهره می‌گیرند تا مشکلات موجود در صنایع مختلفی مثل تجارت، مهندسی، علوم اجتماعی و کارهای مربوط به دولت را حل کنند. آنها همچنین برای توسعه دانش زمین‌شناسی، جبر، آمار و سایر زمینه‌های مرتبط به ریاضی تلاش می‌کنند.

economy

6- اقتصاددان

میانگین حقوق: سالی 100 هزار و 969 دلار

میزان استرس: 59

شرح وظایف: اقتصاددانان تحقیقات مختلفی انجام می‌دهند و برای بررسی تازه‌های اقتصادی، پیش‌بینی تورم، نرخ سود، مالیات، چرخه‌های تولید و دیگر رویدادهای اقتصادی داده‌های مربوط را جمع‌آوری می‌کنند. اقتصاددانان می‌توانند برای بخش خصوصی یا دولتی کار کنند.

editor

7- نمونه‌خوان

میانگین حقوق: ساعتی 20.70 دلار

میزان استرس: 61

شرح وظایف: نمونه‌خوان مدارک مختلف را به دقت بررسی می‌کند تا مطمئن شود پیش از چاپ غلط املایی و دستوری در نوشته‌ها وجود نداشته باشد. این افراد نوشته‌هایی مثل قراردادها، مدارک قانونی، مقاله‌ها یا کتاب‌های گوناگون را بررسی می‌کنند.

massage

8- ماساژور

میانگین حقوق: ساعتی 26.89 دلار

میزان استرس: 63

شرح وظایف: ماساژورها به بافت‌های نرم و عضلات مشتریان آرامش می‌بخشند تا استرس از آنها دور شود، جریان خون در بدن بهتر شده، آسیب‌های بدنی بهبود یابد و درد کمتر شود. ممکن است بعضی از ماساژورها بافت‌های عضلانی را ارزیابی کنند و توصیه‌هایی در این زمینه به مشتریان ارائه داده یا برنامه‌های درمانی خاصی به افراد دهند.

medical

9- مهندسی پزشکی

میانگین حقوق: سالی 78 هزار و 954 دلار

میزان استرس: 63

شرح وظایف: مهندسان پزشکی به طراحی و توسعه تجهیزات پزشکی مثل پروتزهای بدن، اندام‌های مصنوعی، دستگاه‌های آزمایش و دیگر وسایلی که در کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها از آن استفاده می‌کنند می‌پردازند.

court

10- کارمند امور قضایی

میانگین حقوق: ساعتی 16.82 دلار

میزان استرس: 65

شرح وظایف: این افراد به قضات در بررسی مشکلات پرونده کمک می‌کنند و نظرات و تصمیمات را یادداشت می‌کنند. معمولاً چنین افرادی تحصیلات حقوقی دارند.

director

11- کارگردان هنری

میانگین حقوق: سالی 63 هزار و 94 دلار

میزان استرس: 69

شرح وظایف: این افراد در آژانس‌های تبلیغاتی، مجلات، تلویزیون، تولیدات سینمایی، بازی‌ها و دیگر زمینه‌های مرتبط کار می‌کنند. کارگردان‌های هنری معمولاً سرپرستی گروهی از طراحان را بر عهده دارند.

catalog

12- نویسنده فنی

میانگین حقوق: ساعتی 32.16 دلار

میزان استرس: 69

شرح وظایف: این اشخاص اطلاعات پیچیده را به دستورالعمل‌های آسان، کاتالوگ‌های خوانا، مقاله‌ها، مدارک و غیره تبدیل می‌کنند. معمولاً این افراد مدارک و نوشته‌ها را طرح‌ریزی، نویسندگی و ویرایش می‌کنند.

realator

13- ارزیاب املاک

میانگین حقوق: سالی 53 هزار و 94 دلار

میزان استرس: 69

شرح وظایف: این افراد ارزش ملک را ارزیابی می‌کنند و نظر کارشناسی خود را به کسانی که می‌خواهند ملکی را بفروشند، بخرند یا سرمایه‌گذاری کنند، اعلام می‌کنند. ممکن است لازم باشد تا ارزیاب تحقیقاتی در زمینه کار خود انجام داده و گزارش‌هایی را درباره ارزش املاک مسکونی یا تجاری ارائه دهد.

dentist

14- دستیار دندان‌پزشک

میانگین حقوق: ساعتی 36.06 دلار

میزان استرس: 71

شرح وظایف: دستیار دندان‌پزشک دندان بیمار را تمیز می‌کند، از دندان عکس رادیولوژی می‌گیرد، پوسیدگی دندان بیماران را بررسی می‌کند و توصیه‌هایی درباره بهداشت دهان و دندان به مراجعه‌کنندگان ارائه می‌دهد. همچنین ممکن است در استریلیزه کردن ابزار و انجام روند درمانی به دندان‌پزشک کمک کنند.

library

15- کتابدار

میانگین حقوق: سالی 51 هزار و 83 دلار

میزان استرس: 73

شرح وظایف: کتابدار ممکن است در خدمات مربوط به کابران، خدمات فنی یا خدمات اجرایی فعالیت کند. این افراد به مردم کمک می‌کنند تا کتاب و اطلاعات مورد نظر خود را بیابند و در بخش اجرایی، سرپرستی کارمندان، نظارت بر بودجه و همچنین فعالیت‌های کتابخانه را زیر نظر دارند.

 

عضو کانال تگرام مهاجر تی وی شوید.
کانال یوتیوب تلویزیون مهاجر را دنبال نمایید.
کانال اینستاگرام آسانترین راه ارتباط

چطور بود؟ ستاره بدین.
[کل: 2 میانگین: 5]

ادمین مهاجر

تلویزیون مهاجر در سال ۱۳۹۸ در شهر ونکوور کانادا تاسیس شد. هدف اصلی تلویزیون مهاجر که یک رسانه مشتمل بر ۸ بخش مختلف است٬ انتقال اطلاعات صحیح به مهاجران فارسی زبان و علاقمندان مهاجرت٬ فارغ از هر جهت گیری مذهبی و سیاسی می باشد. در تلاشیم مهاجرت را توام با آگاهی و راه موفقیت را برای مهاجران هموار سازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا