زندگی کاناداییکانادا

۵ شهر مهم کانادا

معرفی شهرهای مهم کشور کانادا

آشنایی با پنج شهر مهم کانادا

آشنایی با شهرهای مهم کانادا بعنوان مقصد مهاجرت جز ضروریات برای افرادی است که قصد مهاجرت دارند، اغلب مهاجران در بین شهرهای کانادا فقط نام تورنتو ، مونترال یا ونکوور را شنیده اند، حال آنکه کانادا شهرهای دیگری هم دارد که شاید موفقیت شما در آنها رقم بخورد.

کشور کانادا کشوری پهناور و گسترده است که دارای بیش از یکصد شهر میباشد اما فقط تعداد انگشت شماری از آنها جمعیت بالای یک میلیون نفر دارند. دراین پست میخواهیم پنج شهر مهم کانادا را که با توجه به موقعیت های شغلی ،سطح دانشگاهها و وضعیت خدمات رفاهی و درمانی تعیین میشود را معرفی کنیم.

مطلبی با عنوان ارزانترین شهرهای کانادا برای مهاجران قبلا نگارش شده که شاید برایتان جالب باشد.

ads template2

شهر تورنتو

تورنتو که در استان انتاریو واقع است که پرجمعیت ‌ترین شهر کانادا نیز محسوب میشود .تورنتو قطب تکنولوژی کاناداست و به سیلیکون ولی کانادا مشهور شده است و در حال حاضر دراین زمینه با امریکا رقابت می کند. گفته میشود که از سال 2013 بیش از 81000 شغل در بخش تکنولوژی در این شهر ایجاد شده است.تورنتو اولین انتخاب بسیاری از ایرانیان برای مهاجرت می باشد.

بالا بودن هزینه اجاره و خرید ملک از معایب زندگی دراین شهر میباشد و از مزایای این شهر داشتن مراکز دانشگاهی زیاد و موقعیت های کاری و هم چنین دسترسی به مراکز فارسی زبان و جامعه بزرگ ایرانی است.

شهرتورنتو
شهر تورنتو

شهر مونترال

مونترال واقع در استان کبک، بزرگترین شهر این استان و دومین شهر بزرگ کانادا پس از تورنتو است. اکثر مراکز دولتی و عمومی این شهر به زبان فرانسه صحبت می کنند و به دلیل هزینه های پایین مسکن در این شهر نسبت به سایر شهرها، شهر محبوب دانشجویان شناخته می شود وسالانه پذیرای تعداد زیادی از دانشجویان است. نام فعلی این شهر از کوه رویال، تپه تریپل پیکد، واقع در قلب شهر گرفته شده است و همچنین بر روی جزیره مونترال، که دقیقا نامش را از همان نام شهر گرفته، واقع شده است.

شهرمونترال
شهر مونترال

شهر ونکوور

ونکوور شهر همیشه سبز کانادا، شهری بندری و ساحلی که در استان بریتیش کلمبیا واقع شده است. ونکوور بزرگترین شهر این استان است ،به گرم ترین شهر کانادا در زمستان هم معروف است.

ونکوور از شما با کوههای سرسبز راکی از غرب با تنگه آبی جورجیا و از جنوب با مرز آمریکا محصور شده است. نزدیکترین شهر آمریکا به ونکوور شهر سیاتل از ایالت واشنگتن است که از ونکوور ۳ ساعت با اتومبیل فاصله دارد. بسیاری از فیلم ها و سریال های تلویزیونی در ونکوور ساخته می شوند و با احتساب این، ونکوور سومین مرکز تولید فیلم در امریکای شمالی است و به آن هالیوود کانادا یا هالیوود شمالی می گویند.

شهر ونکوور
شهر ونکوور

شهر کلگری

کلگری بزرگترین شهر استان آلبرتا می باشد که در دامنه های شرقی و کوهپایه های کوه راکی قرار گرفته است. این شهر در مناطق سرسبز طبیعی ایالت آلبرتا واقع شده است. دفاتر مرکزی بسیاری از کمپانی های عظیم نفتی و گازی کانادا در شهر کلگری قرار دارند. این شهر پیشتاز صنعت نفت و گاز در کاناداست.

شهرکلگری
شهر کلگری

شهر کبک

کبک سیتی از جمله شهرهای مهم کشور کانادا می باشد که مرکز ایالت کبک کانادا و بزرگ‌ترین شهر شرق استان کبک است. کبک یکی از قدیمی‌ترین شهرهای کاناداست. زبان مردم شهر عمدتاً فرانسوی می‌ باشد و هر چند اغلب آن ‌ها به انگلیسی نیز مسلطند. با این حال نسبت به زبان فرانسوی تعصب خاصی دارند. دانشگاه لاوال کانادا، بزرگترین دانشگاه فرانسوی در امریکای شمالی می‌باشد که در این شهر واقع شده است و از نظر رتبه بندی در رتبه ۱۳ دانشگاه‌های کانادا قرار گرفته است.

ads template2
شهرکبک
شهرکبک

تلویزیون مهاجر کانادا تلاش می کند، اطلاعات مورد نیاز مهاجران برای موفقیت در زندگی آنها را قبل و پس از مهاجرت را استخراج کرده و در اختیار آنها بگذارد. برای اینکه اولین نفر اخبار تلویزیون مهاجر را دریافت کنید.

عضو کانال تگرام مهاجر تی وی شوید.
کانال یوتیوب تلویزیون مهاجر را دنبال نمایید.
کانال اینستاگرام آسانترین راه ارتباط

چطور بود؟ ستاره بدین.
[کل: 4 میانگین: 5]

تحریریه تلویزیون مهاجر

تلویزیون مهاجر در سال ۱۳۹۸ در شهر ونکوور کانادا تاسیس شد. هدف اصلی تلویزیون مهاجر که یک رسانه مشتمل بر ۸ بخش مختلف است٬ انتقال اطلاعات صحیح به مهاجران فارسی زبان و علاقمندان مهاجرت٬ فارغ از هر جهت گیری مذهبی و سیاسی می باشد. در تلاشیم مهاجرت را توام با آگاهی و راه موفقیت را برای مهاجران هموار سازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا