خواندنی هاکانادا

۶ کار عادی ممنوعه برای ملکه الیزابت

کارهایی که ملکه بریتانیا از انجام آن محروم است

الیزابت دوم ملکه بریتانیا گرچه بیشتر عمر خود را در رأس سلطنت این کشور گذرانده، اما در طول عمر خود از تجربه کردن ۶ رفتاری که در حیات مردم عادی تلقی می‌شود محروم بوده است.

به گزارش تلویزیون مهاجر، به نقل از دیلی‌استار، گرچه الیزابت دوم در کاخ مجلل باکینگهام زندگی کرده و از گرانقیمت‌ترین اشیای دنیا سود برده، اما هرگز اجازه پیدا نکرده ۶ کاری را که مردم عادی انجام می‌دهند تجربه کند.

وی، ملکه تشریفاتی ۱۶ کشور مستقل از جمله کانادا و استرالیا  و رئیس اتحاد کشورهای مشترک المنافع که ۵۴ عضو دارد و همچنین مسن ترین رئیس کشور بریتانیا محسوب می شود .

hami 468

رفتارهای ۶گانه از دیدگاه این روزنامه انگلیسی عبارت‌اند از:

queen

۱. رفتن به مدرسه

به رغم اینکه برخی از اعضای خانواده سلطنتی بریتانیا در بهترین مدارس و دانشگاه‌ها، حداقل در برهه اخیر، مشغول به تحصیل بوده یا هستند، ملکه الیزابت هرگز به مدرسه نرفت.

به جای آن او و خواهر کوچک‌ترش شاهدخت مارگاریت در منزل و زیر نظر بهترین معلمان تعلیم دیدند.

هر دوی آنها تاریخ و حقوق را برای انجام وظایف میراث‌داری خانواده سلطنتی فرا گرفتند.

۲. ملاقات‌های عاشقانه

hami 468

زندگی عاطفی ملکه بریتانیا بسیار کوتاه و ساده بود، او با شاهزاده فیلیپ که پدرش آندرو شاهزاده یونانی و مادرش شاهدخت دانمارک پیتینبرگ بود برای اولین بار در سال ۱۹۳۹ آشنا شد.

گفته می‌شود زمانی که برای نخستین بار چشم الیزابت به این جوان خوش‌سیما که در آن زمان دانشجوی دانشکده پادشاهی دریایی دارموث بود افتاد فوراً شیفته او شد.

او آن زمان یک نوجوان بود از این رو مجبور شدند تا سن ۲۱ سالگی برای آشکار کردن رابطه و ازدواج‌شان صبر کند.

رابرت لیسی مورخ و روزنامه‌نگاری که زندگینامه ملکه بریتانیا را نگاشته است در این باره می‌گوید: «از جمله مسائل غیرعادی ملکه این است که عاشق اولین مردی شد که بر سر راهش قرار گرفت و با او ازدواج کرد، گرچه این توصیف کمی اغراق‌آمیز به نظر می‌رسد اما گفته می‌شود این ملاقات در یک برنامه خانوادگی که الیزابت در آن شرکت داشت اتفاق افتاده و هیچ چیز نتوانست شعله‌های عشق بین آنها را خاموش کند.»

۳. امتحان رانندگی

ملکه بریتانیا هرگز مجبور نشد امتحان رانندگی بدهد؛ بدین ترتیب که همانند گذرنامه گواهینامه هم به نام او صادر شد، در حالی که او هرگز امتحان رانندگی نداده بود.

گفته می‌شود ملکه الیزابت در جریان جنگ جهانی دوم رانندگی را فرا گرفت، اما در هیچ امتحانی شرکت نکرد.

معمولاً تا به امروز نیز الیزابت دوم در حال رانندگی یکی از خودروهای لندرورش در «ساندرینگهام» دیده می‌شود.

۴. کار برای ۹ ساعت مداوم در طول ۵ روز هفته

هرچند سعی می‌شود جدول کاری ملکه را به شدت شلوغ و او را مشغول پیگیری مسائل مختلف دولتی و ارتباطات رسمی نشان دهند، اما در واقع او یک فرد شاغل به معنای عادی و کلاسیک آن محسوب نمی‌شود که نیازمند انجام ۹ ساعت کار طی پنج روز هفته باشد.به تعبیری او روتین کاری مشخصی مثل سایر مردم ندارد.

quee

۵. باز کردن هدایای جشن سال نو

به طور سنتی خانواده سلطنتی بریتانیا جشن‌های سال نو را در کویینز ساندرینگهام استیت در نورفولک برگزار می‌کنند.با این حال آنها حق ندارند کادوهای سال نوی خود را صبح روز سال نو همانند مردم عادی باز کنند.

بر اساس سنتی که پدرش جرج ششم به تبعیت از میراث آلمانی‌شان در خانواده نهادینه کرده، آنها باید هدایای خود را شامگاه سال نو باز کنند.

۶. شرکت در انتخابات

هرچند این کار غیرقانونی نیست، اما حضور پادشاه در انتخابات در قانون اساسی ذکر نشده است. به عنوان رهبر کشور ملکه باید همواره در تمامی مسائل سیاسی بی‌طرف باقی بماند.

در این مدت ملکه نمی‌تواند له یا علیه مصوبات مجلس عوام نظر دهد و تنها باید سعی کند نقش رسمی و تشریفاتی خود را حفظ کند.

با این حال نخست‌وزیر بریتانیا جلسه‌ای هفتگی با ملکه برگزار می‌کرد و طی آن آخرین تحولات و مسائل مهم کشور را به اطلاع او می‌رساند.

 

عضو کانال تگرام مهاجر تی وی شوید.
کانال یوتیوب تلویزیون مهاجر را دنبال نمایید.
کانال اینستاگرام آسانترین راه ارتباط

چطور بود؟ ستاره بدین.
[کل: 4 میانگین: 4.5]

ادمین مهاجر

تلویزیون مهاجر در سال ۱۳۹۸ در شهر ونکوور کانادا تاسیس شد. هدف اصلی تلویزیون مهاجر که یک رسانه مشتمل بر ۸ بخش مختلف است٬ انتقال اطلاعات صحیح به مهاجران فارسی زبان و علاقمندان مهاجرت٬ فارغ از هر جهت گیری مذهبی و سیاسی می باشد. در تلاشیم مهاجرت را توام با آگاهی و راه موفقیت را برای مهاجران هموار سازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا