اخبار کانادااخبار

بهترین کشورهای جهان برای زنان

کانادا پنجمین کشور برتر جهان برای زنان

کانادا پنجمین کشور برتر جهان برای زنان در سال 2020

بر اساس نظرسنجی اخیر، کانادا در میان 10 کشور برتر جهان برای زنان در سال 2020 رده بندی شد. گزارش بهترین کشورها برای زنان که توسط اخبار ایالات متحده و گزارش جهانی تهیه شده شامل رتبه بندی ای مبتنی بر برداشت مردم است. این رتبه بندی بر اساس پاسخ های حدود 9،800 زن است که برای رتبه بندی بهترین کشورها در سال 2020 در این نظرسنجی شرکت کردند. این رتبه بندی از بررسی مجموع 5 شاخص شامل مراقبت از حقوق بشر، برابری جنسیتی، برابری درآمد، پیشرفت و امنیت در کشورها حاصل شده است.

در گزارش بهترین کشورهای سال 2020، تعداد 73 کشور مورد بررسی قرار گرفتند و رتبه بندی بر اساس این سوال که «برداشت مردم چگونه کشورها را بر اساس تعدادی از ویژگی های کیفی تعریف می کند» انجام شد. این پژوهش بیش از 20،000 نفر را در قاره های آمریکا، آسیا، اروپا، خاورمیانه و آفریقا مورد بررسی قرار داد.

بهترین کشورها برای زنان

ads template2

کشورهای اسکاندیناوی بالاترین رتبه های فهرست بهترین کشورها برای زنان در سال 2020 را کسب کردند، و دانمارک در این بین رتبه نخست را به خود اختصاص داد. زنان دانمارکی بالای 65 سال خوشبخت ترین زنان در جهان بودند. این کشور در شاخص برابری جنسیتی نمره 9.6 را کسب کرد.

سوئد و هلند نیز به ترتیب در رتبه های دوم و سوم جای گرفتند. نروژ و کانادا نیز در میان 5 کشور برتر جای گرفتند و کشورهای فنلاند، سوئیس، نیوزیلند، استرالیا و اتریش نیز رتبه های بعدی را به خود اختصاص دادند.

کانادا در شاخص برابری جنسیتی نمره 9.3 و در شاخص حقوق بشر نیز نمره 9.7 را کسب کرد. علاوه بر این، کانادا در شاخص امنیت و برابری درآمد به ترتیب نمره های 10 و 7.7 را به دست آورد.

بهترین کشورها برای زنان

10 کشور برتر جهان برای زنان در سال 2020

1. دانمارک

2. سوئد

3. هلند

hami 468

4. نروژ

5. کانادا

6. فنلاند

7. سوئیس

8. نیوزیلند

9. استرالیا

10. اتریش

این رتبه بندی با مشارکت U.S. News & World Report, BAV Group و دانشکده وارتون در دانشگاه پنسیلوانیا انجام شده است.

چطور بود؟ ستاره بدین.
[کل: 9 میانگین: 4]

تحریریه مهاجر

تلویزیون مهاجر در سال ۱۳۹۸ در شهر ونکوور کانادا تاسیس شد. هدف اصلی تلویزیون مهاجر که یک رسانه مشتمل بر ۸ بخش مختلف است٬ انتقال اطلاعات صحیح به مهاجران فارسی زبان و علاقمندان مهاجرت٬ فارغ از هر جهت گیری مذهبی و سیاسی می باشد. در تلاشیم مهاجرت را توام با آگاهی و راه موفقیت را برای مهاجران هموار سازیم.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا