اخبار کانادااخبار

طراحی خودروی بدون آلایندگی در دانشگاه کارلتون

دانشجویان کارلتون خودروی بدون آلایندگی طراحی کردند

تبریک ترودو به دانشجویان کارلتون برای طراحی خودروی بدون آلایندگی

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، با انتشار پستی در توییتر، موفقیت دانشجویان کارلتون را در طراحی خودروی بدون آلایندگی تبریک گفت.

گروهی از دانشجویان دانشگاه کارلتون خودرویی را با نام Arrow طراحی کردند که به زودی توسط انجمن تولیدکنندگان قطعات خودرو در کانادا (APMA) به عنوان بخشی از پروژه Project Arrow وارد مراحل اجرایی خواهد شد.

گروهی 4 نفره از دانشجویان دانشگاه طراحی صنعتی دانشگاه اتاوا به همراه 20 دانشجوی دیگر از سایر دانشگاه های کانادا توانستند EV را طراحی کنند و در طی 12 هفته این طرح را به پایان برسانند. در حال حاضر این طرح برای ساخت یک وسیله نقلیه آماده است.

ads template2

کالج هالگریمسیون از دانشگاه کارلتون در رابطه با این طرح اظهار کرد: «ما معتقدیم با این طرح سهم خود را در صنعت رو به رشد خودروی کانادا ادا کرده ایم و در آینده میزان آلایندگی را به صفر خواهیم رساند. ما سعی کردیم این وسیله نقلیه را به گونه ای طراحی کنیم که نماد کانادایی باشد که می خواهیم بینیم و بی صبرانه منتظر فرا رسیدن آن روز هستیم.»

APMA در اوایل سال جاری برای اولین بار در CES 2020 اعلام کرد که قصد دارد در طی دو سال یک وسیله نقلیه مفهومی الکتریکی بسازد. خودروی الکتریکی EV قابلیت این را دارد که کاملاً در کانادا طراحی، مهندسی و ساخته شود.

در حال حاضر پروژه آرو به مرحله مهندسی رسیده است و اولین گام، ایجاد یک مدل مجازی است که در واقعیت مجازی CAVE شرکت توسعه اقتصادی windsorEssex انجام خواهد شد.

استفان مکنزی، رئیس شرکت توسعه اقتصادی windsorEssex در این باره گفت: «واقعیت مجازی CAVE سرمایه ای عظیم برای جامعه قلمداد می شود و چنین مشارکت هایی به مثابه قرار دادن پرچمی در زمین است و windsorEssex را به قطب صنعت خودرو در کانادا تبدیل می کند.»

پیش بینی می شود از این مفهوم مجازی در اوایل سال آینده رونمایی شود و خودروی مفهومی فیزیکی آن نیز تا سال 2020 تولید شود.

چطور بود؟ ستاره بدین.
[کل: 1 میانگین: 5]

ads template2

تحریریه مهاجر

تلویزیون مهاجر در سال ۱۳۹۸ در شهر ونکوور کانادا تاسیس شد. هدف اصلی تلویزیون مهاجر که یک رسانه مشتمل بر ۸ بخش مختلف است٬ انتقال اطلاعات صحیح به مهاجران فارسی زبان و علاقمندان مهاجرت٬ فارغ از هر جهت گیری مذهبی و سیاسی می باشد. در تلاشیم مهاجرت را توام با آگاهی و راه موفقیت را برای مهاجران هموار سازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا