مهاجرت کانادا

سوالات متداول برای مهاجرت به کانادا

قسمت دوم

کانادا به دلیل مزایای منحصر به فرد، استاندارد و کیفیت بالای زندگی سرزمینی ایده‌آل برای مهاجرت از سراسر جهان می‌باشد.

به گزارش تلویزیون مهاجر به نقل از arrivein، کانادا به دلایل سیاست چند فرهنگی، زیبایی طبیعی، اقتصاد پررونق و سیستم آموزشی کارامد شناخته شده است. اینها تنها برخی از دلایلی است که افراد کانادا را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند. مهاجرت به کشوری جدید تصمیم بسیار بزرگی است که نیازمند برنامه ریزی و تعهد مالی است.

در این مقاله به سوالات رایج درمورد مهاجرت پاسخ می‌دهیم:

ads template2

job

 1. چگونه می‌توانم در کانادا کار کنم؟

اتباع خارجی برای اینکه بتوانند درکانادا کارکنند به مجوز کار Work Permitاحتیاج دارند. ورک پرمیت تاییدیه کتبی است که توسط افسراداره مهاجرت کانادا صادر می‌شود و همان‌گونه که از اسمش پیداست به شخص اجازه می‌دهد تا درکانادا مشغول به کار شود. اما بعضی مواقع شما ممکن است بتوانید بدون مجوز کار درکانادا کار کنید.

2نوع مجوز کارWork Permit وجود دارد این دو نوع عبارتند از:

 • Open Work Permit: (مجوز کار آزاد) این نوع مجوزشمارا محدود به اشتغال در یک شرکت خاص و زیر نظر یک کارفرمای خاص نمی‌کند و به شما اجازه کار برای هر کارفرمایی را درکانادا می‌دهد و فقط درشرایط خاص می‌توانید این مجوز را بگیرید.
 • Employer-specific work permit: (مجوز کار مخصوص کارفرما) که به آن closed work permit نیز گفته می‌شود نام کارفرما، مکان و مدت زمان کار را مشخص می‌کند.

راههای دیگری که افراد از سایر کشورها می‌توانند به طور قانونی درکانادا کار کنند این است که برایInternational Experience Canada (ICE)که به ویزای کار و تعطیلات نیز معروف است، درخواست دهند.ICEبرنامه‌ای است که به بزرگسالان این امکان را می‌دهد تا بتوانند به طور موقت درکانادا زندگی و کارکنند. برای اطلاعات بیشتر از ICE، بررسی شرایط ، مدت زمان فرایند و هزینه‌ها و هزینه آن به وبسایت دولت مراجعه کنید.

دانشجویان بین المللی درکانادا نیز ممکن است بتوانند درکانادا کار کنند و واجد شرایط کارکردن باشند. هنگامی که شما فارغ التحصیل شدید، برای کارکردن درکانادا نیاز به مجوزکار دارید وباید برای اجازه کار درکانادا، برای مجوز کار پس از تحصیل (PGWP) و یا برای اقامت دائم درخواست دهید.

 1. چگونه درکانادا کار پیدا کنم؟

جستجوی کار در یک کشور جدید می‌تواند فرایندی دلهره‌آور باشد.از قبل رزومه و نامه پوششی به سبک کانادایی تهیه کنید و خودتان را برای شغل جدید آماده کنید. داشتن مجوز کار درکانادا برای بیشتر کارفرمایان کانادایی مهم است بدین معنی که شما باید اقامت دائم یا مجوز کار داشته باشید و یا دانشجوی بین المللی باشید که اجازه کار در کانادا دارد، همسر دانشجوی بین المللی و یا شهروند کانادا باشید.

 • جستجو در وبسایتهای کاریابی: یک نقطه شروع خوب برای بسیاری از فرصت‌های شغلی است. وبسایت‌های معروف عبارتند از: Job bank دولت کانادا،LinkedIn, Indeed, Monster و Workopolis
 • ایجاد شبکه ارتباطی با افراد و انجام کارهای داوطلبانه: در حدود 65-85 درصد مشاغل به صورت آنلاین آگهی نمی‌شوند. ایجاد شبکه ارتباطی با دیگران و انجام دادن کارهای داوطلبانه راهی برای ورود به بازار کار پنهان کانادا است. لینکدین ابزاری عالی برای ارتباط با سایر افراد است.
 • جستجو برای Mentor (منتور): منتور کسی است که دارای تجربه در یک زمینه تخصصی است و می‌تواند به شخص دیگری که تجربه کمتری در همان زمینه دارد کمک کند. کسی است که به شما مشاوره و راهنمایی درباره بازار کار ارائه می‌دهد و در یافتن فرصت‌های شغلی نیز به شما کمک می‌کند.
 • سازمان‌های ارائه دهنده خدمات به مهاجران: سازمانهای بودجه‌ای‌ دولت همچون ACCES Employment و COSTI می‌توانند به تازه واردان برای یافتن شغل کمک کنند. بسیاری از این سازمان‌ها نمایشگاه‌های شغلی نیز ترتیب می‌دهند.
 • آژانس‌های کاریابی و آژانس‌های استخدامی: این آژانس‌ها به شما در یافتن شغل در زمینه کاری مورد نظرتان کمک می‌کنند. آژانس‌های استخدام را در لینکدین یا از طریق جستجو در وب پیدا کنید. برخی از برترین آژانس‌های کاریابی درکانادا عبارتند از: Robert Half, Randstad Canada و Hays Canada

نکته: مراقب آژانس‌های استخدامی وکاریابی که از شما در ازای کمک به یافتن شغل هزینه دریافت می‌کنند، باشید.

hami 468
 1. هزینه مهاجرت به کانادا چقدر است؟

هزینه مهاجرت به کانادا بستگی به این دارد که کدام یک از برنامه‌های مهاجرتی را انتخاب می‌کنید. اکسپرس انتری، مجوز تحصیلی یا Study Permit، برنامه مهاجرتی استانی کانادا (PNP) و یا ویزای کار و تعطیلات

 • اکسپرس انتری و PNP: هزینه مورد نیاز برای هر فرد متقاضی برای مهاجرت به کانادا تقریباً 15000 دلار کانادا است. زوجین درحدود 20.000 دلار کانادا و خانواده‌‌های دارای فرزند بین 24.000 تا 30.000 دلارکانادا احتیاج دارند. این مبالغ از آزمون زبان گرفته تا تست بیومتریک، هزینه اقامت دائم و گواهی پلیس را شامل می‌شود.
 • Study Permit: برای درخواست مجوز تحصیلی باید در یک موسسه آموزشی کانادا پذیرفته شوید. هزینه آن تقریباً 12.985 دلار کانادا بدون احتسابشهریه دانشگاه است. دانشجویان بین المللی باید سالانه بین 19.250 تا 32.020 دلار کانادا برای پرداخت شهریه دانشگاه در نظر بگیرند.
 • Working Holiday Visa: جوانان از بیش از 30 کشور جهان می‌توانند برای زندگی و کار درکانادا اقدام کنند. جزئیات بیشتر در وبسایت دولت موجود است. میانگین هزینه تقریباً 3.350 دلار کانادا است.
 1. IELTS چیست؟

آزمون آیلتس (سیستم بین المللی سنجش زبان انگلیسی) از اعتبار بین المللی برخوردار است و این آزمون معیاری است جهت سنجش دانش زبان انگلیسی افراد و محبوبترین آزمون جهان به حساب می‌آید. سالانه ده‌ها هزار نفر برای ورود به کانادا آزمون آیلتس می‌دهند.

دو نوع آزمون آیلتس وجود دارد:

 • آزمون آیلتس جنرال یا عمومی: این آزمون برای اکسپرس انتری و سایربرنامه‌های مهاجرتی که توسط IRCC تعیین شده است، ضروری است.این آزمون 4 مهارت زبانی افراد را بررسی می‎کند تا مشخص شود که آیا افراد می‌توانند درکشور انگلیسی زبان کار کنند و ارتباط برقرار کنند.
 • آزمون آیلتس آکادمیک یا دانشگاهی: این آزمون برای سنجش سطح زبانی کسانی است که می‌خواهند درکانادا تحصیل کنند. این آزمون مشخص می‌کند که آیا افراد می‌توانند در دانشگاه انگلیسی زبان با موفقیت تحصیل کنند.

ielts

 1. 1 چگونه خود را برای آزمون آیلتس آماده کنم؟

بهترین روش برای آمادگی آزمون آیلتس این است که شما با قالب وفرمت آزمون، سوالات و با Task هر قسمت آشنایی پیدا کنید. پس ازآشنایی نوبت این است که writing, reading, speaking و listening را تمرین کنید. بسته به دلیل مهاجرتتان به کانادا، می‌توانیدبا نمونه سوالات آزمون (آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال) تمرین کنید.شرایط آزمون را برای خود شبیه سازی کنید و تحت مدت زمان معلوم سوالات را پاسخ دهید و سپس پاسخ‌های خود را با پاسخ‌های مدلنشان داده شده در وبسایت آیلتس مقایسه کنید.

 1. آزمون CELPIP چیست؟

CELPIP (برنامه شاخص تسلط به زبان انگلیسی کانادایی) این آزمون جهت ارزیابی مهارت و تسلط زبان انگلیسیافراد است که توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا طرح ریزی شده است و مورد تایید این سازمان (IRCC) است و برای سنجش سطح زبان آموزانی است که قصد زندگی، کار و یا ادامه تحصیل در کانادا را دارند. آزمون CELPIP General برای درخواست اقامت دائم کانادا است و مهارت‌های writing, reading, speaking و listening افراد را به زبان انگلیسی می‌سنجد.

تفاوت بین IELTS و CELPIP در این است که آزمون سلپیپ به صورت آنلاین و توسط کامپیوتر انجام می‌شود و گزینه خوبی برای افرادی است که کار با کامپیوتر برایشان راحت است و در تایپ مهارت دارند.در این آزمون غلط‌های نوشتاری شما توسط کامپیوتر برای شما مشخص خواهد شد و هر کلمه‌ای که نوشته می‌شود توسط کامپیوتر شمرده می‌شود و برای شما نمایان می‌شود و درنتیجه در وقت صرفه جویی می‌شود. در این آزمون به تایمر دسترسی نیز دارید. یکی دیگر ازمزایای این آزمون این است که CELPIP  برخلاف IELTS که از لهجه‌های انگلیسی سایر کشورها از جمله استرالیا و نیوزلند استفاده می‌کند، از لهجه کانادایی برای speaking و listening استفاده می‌کند.

 1. امتیازات زبان را برای مهاجرت به کانادا چگونه محاسبه کنم؟

امتیازات زبان بر اساس توانایی شما در برقراری ارتباط، خواندن، نوشتن، گوش دادن و حرف زدن به یک یا هر دو زبان رسمی کانادا محاسبه می‌شود. برای مهاجرت به کانادا به آزمونی معتبربرای اثبات سطح زبان نیاز دارید این آزمون‌ها عبارتند از: CLB برای زبان انگلیسی و  NCLC برای زبان فرانسه.

تازه واردانی که به هر دو زبان انگلیسی وفرانسه صحبت می‌کنند می‌توانند حداکثر 28 امتیاز کسب کنند. اگر شما فقط به یک زبان رسمی کانادا صحبت کنید می‌توانید حداکثر 24 امتیاز به دست بیاورید. برای واجد شرایط بودن باید سطح زبانی شما معادل باCLB9 و NCLC9 در هر 4 مهارت باشد. برای کسب نمره 28 باید حداقل سطح زبانی شما معادل باCLB5 و NCLC5در هر 4 مهارت باشد.

 1. چگونه درکانادا تحصیل کنم؟

برای تحصیل درکانادا به عنوان دانشجوی بین المللی شما نیاز دارید که برای مجوز تحصیل درخواست دهید:

 • ثبت نام دریکی از موسسات آموزشی مورد تایید اداره مهاجرت کانادا
 • آماده کردن مدارک همچون گواهی پذیرش، مدرک هویت و مدارک توانایی مالی
 • درخواست مجوز تحصیل به صورت آنلاین یا از طریق پست
 • پس از صدور مجوز تحصیل برای ورود به کانادا آماده شوید. مدارک زیر مورد نیاز شما است:
  • پاسپورت و مدارک سفر از جمله معرفی نامه
  • eTA معتبر (مجوز الکترونیکی سفر به کانادا) یا ویزای اقامت دائم
  • نامه معتبر پذیرش از موسسه آموزشی
  • مدرک توانایی مالی
  • توصیه نامه
  • مدرک ترک کانادا در پایان اقامت

 

عضو کانال تگرام مهاجر تی وی شوید.
کانال یوتیوب تلویزیون مهاجر را دنبال نمایید.
کانال اینستاگرام آسانترین راه ارتباط

چطور بود؟ ستاره بدین.
[کل: 1 میانگین: 5]

ادمین مهاجر

تلویزیون مهاجر در سال ۱۳۹۸ در شهر ونکوور کانادا تاسیس شد. هدف اصلی تلویزیون مهاجر که یک رسانه مشتمل بر ۸ بخش مختلف است٬ انتقال اطلاعات صحیح به مهاجران فارسی زبان و علاقمندان مهاجرت٬ فارغ از هر جهت گیری مذهبی و سیاسی می باشد. در تلاشیم مهاجرت را توام با آگاهی و راه موفقیت را برای مهاجران هموار سازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا