اخبار اروپااخبار

جوان ایرانی در فرانسه شهردار شد

جوان ایرانی به عنوان شهردار در فرانسه

یک جوان ایرانی شهردار یکی از شهرهای حومه پاریس شد

یکی از جوانان ایرانی به نام زرتشت بختیاری مقدم، به عنوان اولین ایرانی، شهردار شهر «نویی سور مرن»، در حومه شرقی شهر پاریس شد.

این خبر در صفحات مجازی بازتاب زیادی داشته و موضوع بحث و تبادل نظر بسیاری از کاربران ایرانی شده است. زرتشت بختیاری، 30 ساله و اهل لاهیجان است که به عنوان شهردار این شهر در حومه پاریس منصوب شده است.

آقای بختیاری وکیل است و از سال 2010 با تشکیل انجمنی، توانست خدمات قابل توجهی را به مردم این شهر ارائه دهد. وی در انتخابات سال 2014 نیز کاندید شده بود و در نهایت در سال 2020 حداکثر آراء را کسب کرد و به این مقام نائل شد.

ads template2

شهردار ایرانی فرانسه

کاربران ایرانی زیادی از این اتفاق ابراز شادمانی کردند و برای این شهردار ایرانی در کشور فرانسه آرزوی موفقیت نمودند. این کاربران همچنین بیان کردند که جوانان ایرانی موفق زیادی وجود دارند و این قبیل اتفاقات باعث افتخار ایرانیان است، اما در عین حال افسوس خورند که در کشور ایران فرصت چندانی برای پیشرفت وجود ندارد تا جوانان بتوانند به کشور خود خدمت کرده و در ساختن آینده کشورشان سهیم باشند.

کاربران همچنین از استعداد و توانایی جوانان ایرانی صحبت کردند که برای همه ثابت شده است، با این وجود نه تنها در ایران به این جوانان بها نمی دهند و استفاده ای از نیروی جوان نمی شود، بلکه این جوانان با مشکلات معیشتی و معضل بیکاری نیز دست و پنجه نرم می کنند.

شهردار ایرانی فرانسه

برخی از کاربران نیز این شهردار جوان ایرانی را با جوانانی که در ایران زندگی می کنند مقایسه کردند و معتقد بودند اگر این فرد در ایران زندگی می کرد یا مانند بسیاری از جوانان به دنبال کار بود یا در ایده آل ترین حالت ممکن برای امرار معاش مشغول به کاری نامرتبط با رشته تحصیلی خود بود.

چطور بود؟ ستاره بدین.
[کل: 5 میانگین: 4.2]

hami 468

تحریریه مهاجر

تلویزیون مهاجر در سال ۱۳۹۸ در شهر ونکوور کانادا تاسیس شد. هدف اصلی تلویزیون مهاجر که یک رسانه مشتمل بر ۸ بخش مختلف است٬ انتقال اطلاعات صحیح به مهاجران فارسی زبان و علاقمندان مهاجرت٬ فارغ از هر جهت گیری مذهبی و سیاسی می باشد. در تلاشیم مهاجرت را توام با آگاهی و راه موفقیت را برای مهاجران هموار سازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا