اخبار اروپااخبار
موضوعات داغ

قوانین جدید دریافت شهروندی آلمان

سخت شدن تابعیت آلمان برای مهاجران

به گزارش تلویزیون مهاجر از اروپا، مطابق خبر روزنامه آلمانی دی ولت، وزارت کشور آلمان پیش‌نویس قانونی را تنظیم و نهایی کرده است که بر مبنای آن، مهاجرانی که مقیم آلمان هستند اما جهت اخذ اقامت خود اطلاعات غلطی را شامل، ملیت و یا هویت جعلی ارائه کرده اند با شرایط سختی جهت اخذ شهروندی مواجه خواهند شد.

در حال حاضر، مهاجران خارجی به طور معمول حداقل پس از ۸ سال اقامت قانونی در آلمان، واجد شرایط دریافت تابعیت این کشور می‌شوند ولی با اجرای قوانین جدید شهروندی آلمان، تمام سال‌هایی که فرد مهاجر تحت هویت کاذب و با ملیت جعلی در آلمان حضور داشته جزء سنوات قانونی حضور او در این کشور، محسوب نخواهد شد.

قانون جدید شهروندی آلمان شامل فرزندان مهاجران نیز میشود و در صورتی که والدین کودک اطلاعات غلطی را در زمان اخذ اقامت ارائه کرده باشند. کودک آنها نیز حتی اگر در آلمان متولد شده باشد، بلافاصله تابعیت آلمان را اخذ نخواهد کرد.

hami 468

اطلاعات بیشتر درباره قوانین جدید تابعیت آلمان برای مهاجران را متعاقبا در تلویزیون مهاجر منتشر خواهیم کرد.

چطور بود؟ ستاره بدین.
[کل: 2 میانگین: 5]

ادمین مهاجر

تلویزیون مهاجر در سال ۱۳۹۸ در شهر ونکوور کانادا تاسیس شد. هدف اصلی تلویزیون مهاجر که یک رسانه مشتمل بر ۸ بخش مختلف است٬ انتقال اطلاعات صحیح به مهاجران فارسی زبان و علاقمندان مهاجرت٬ فارغ از هر جهت گیری مذهبی و سیاسی می باشد. در تلاشیم مهاجرت را توام با آگاهی و راه موفقیت را برای مهاجران هموار سازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا