مهاجرت کانادااخبار کانادازندگی کانادایی

مرگ و میر بیشتر مهاجران در دوران کرونا

مهاجران به دلیل کارکردن و داشتن محل سکونت شلوغ و پر ازدحام بیشتر در معرض خطر مرگ ناشی از کرونا هستند.

گزارشات Statistic Canada نشان می‌دهد که در دوران اولین موج همه‌گیری کووید-19، مهاجران کانادا درمقایسه با کانادایی‌ها (متولدین کانادا) مرگ و میر بیشتری داشته‌اند.

به گزارش تلویزیون مهاجر به نقل از ctvnews.ca، این گزارش که توسط StanCan منتشر شد حاکی از آن است که مهاجران عمدتاً به دلیل کارکردن در صنایع ضروری و زندگی در اقامتگاه‌های شلوغ و پرجمعیت که خطر انتقال ویروس بیشتر است، با مرگ و میر بالاتری روبرو بودند. همچنین بررسی‌ها نشان داد که سهم مرگ ناشی از کووید-19 درمیان مهاجران بیش از کل جمعیت کانادایی‌ها (متولدین کانادا) است و این مرگ و میر به طور چشمگیری درمیان سالمندان اتفاق افتاد.

hami 468

covid

25 درصد مرگ و میر مهاجران، بین ماه مارس 2020 -زمانی که اولین مرگ در اثر این ویروس گزارش داده شد- تا 4 جولای 2020 اتفاق افتاده است.

یافته‌ها نشان می‌دهد مهاجران بیش از 20 درصد جمعیت کانادا را تشکیل می‌دهند و در این پاندمی 30 درصد از مهاجران بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند که میزان مرگ درمردان بیشتر از زنان بوده است. همچنین در انتاریو، کبک و به ویژه در بریتیش کلمبیا که مهاجران 28 درصد جمعیت آنجا را به خود اختصاص داده‌اند، 41 درصد از این مهاجران فوت کردند.

نزدیک نیمی از مرگ و میر ناشی از کووید-19 در میان مهاجران درکبک با 48 درصد، پس از آن انتاریو با 45 درصد و بریتیش کلمبیا 4درصد گزارش شده است و مرگ و میر در میان افراد غیر مهاجر به ترتیب 73 درصد، 22 درصد و 2 درصد گزارش شده است.همچینین طبق این تحقیقات،بیشتر این مرگ و میرها در بزرگترین شهرهای این استان‎ها در مونترال واقع در کبک، تورنتو واقع در انتاریو و ونکوور واقع در بریتیش کلمبیا رخ داده است.

درمیان مهاجرانی که به دلیل کووید-19 جان خود را از دست داده‌اند، اکثریت کسانی هستند که قبل از سال1980 وارد کانادا شده‌اند و سن بالاتری داشته‌اند و 9 درصد مرگ و میر مهاجران در بین افرادی است که بین سال‌های 2000 تا 2018 به این کشور وارد شده‌اند.

گزارشات حاکی از آن است که نزدیک به نیمی از کل مرگ و میر مهاجران کانادا مربوط به کسانی بوده که از “کشورهایی با خاستگاه سنتی” به کانادا مهاجرت کرده بودند. کشورهایی همچون ایالات متحده آمریکا، کشورهای اروپایی و کشورهای آسیایی (که 12 درصد از مهاجران از کشورهای آسیایی بوده اند).

دلیل اینکه مهاجران بیشتر درمعرض خطر مرگ ومیرقرار گرفتند این است که آن‌ها به احتمال زیاد در صنایع و مشاغل ضروری و مشاغلی که با خطر انتقال کرونا سروکار دارند، مشغول به کار بوده‌اند مثلاً مشاغل مربوط به مراقبت‌های بهداشتی و درمانی.

hami 468

StanCan همچنین اظهار داشت که بسیاری از مهاجران که به تازگی وارد کانادا شده‌اند، درخانه‌های ارزان و پرازدحام  و یا درخانواده‌های چند نسلی زندگی می‌کنند که این امر خطر انتقال این ویروس را افزایش می‌دهد و افزود که عدم تسلط به زبان انگلیسی وعدم سواد سلامت بهداشتی ممکن است رعایت دستورالعمل‌های بهداشت عمومی را برای برخی از مهاجران برای کمک به کاهش خطر ابتلا به ویروس کرونا با مشکل روبرو سازد.

corona

شواهد حاصل از مطالعات بین الملی در خصوص مرگ ناشی از کووید-19 درمهاجران متفاوت است و طبق این مطالعات، فرانسه نیز میزان مرگ ومیر بالا در مهاجران را در اثر کووید-19 گزارش کرد درحالیکه شواهدی دال بر افزایش مرگ ومیر در مهاجران ایتالیا وجود ندارد. درست مشابه با کانادا، بررسی‌های اولیه در ایالات متحده نیز افزایش مرگ و میر ناشی از کووید-19 را درمیان مهاجران و اقلیت‌های بومی نشان داد.

StanCan اذعان داشت که این یافته‌ها می‌تواند درجهت اطلاع رسانی به مهاجران کانادایی برای به حداقل رساندن مرگ ناشی از کووید-19 کمک کننده باشد.

 

عضو کانال تگرام مهاجر تی وی شوید.
کانال یوتیوب تلویزیون مهاجر را دنبال نمایید.
کانال اینستاگرام آسانترین راه ارتباط

چطور بود؟ ستاره بدین.
[کل: 1 میانگین: 5]

ادمین مهاجر

تلویزیون مهاجر در سال ۱۳۹۸ در شهر ونکوور کانادا تاسیس شد. هدف اصلی تلویزیون مهاجر که یک رسانه مشتمل بر ۸ بخش مختلف است٬ انتقال اطلاعات صحیح به مهاجران فارسی زبان و علاقمندان مهاجرت٬ فارغ از هر جهت گیری مذهبی و سیاسی می باشد. در تلاشیم مهاجرت را توام با آگاهی و راه موفقیت را برای مهاجران هموار سازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا