اخبار کانادااخبار

معافیت سربازی برای خانواده قربانیان هواپیمای اوکراینی

معافیت خدمت سربازی توسط سازمان نظام وظیفه

خبر جدید معافیت خدمت سربازی برای خانواده های قربانیان پرواز اکراین توسط رئیس سازمان نظام وظیفه اعلام شد. اما جزئیات این خبر چیست؟ و مشمول خانواده های درجه چندم قربانیان میگردد؟

هواپیمای شماره PS752، خطوط هوایی اوکراین 8 ژانویه (۱۸ دی) فرودگاه بین‌المللی تهران را به مقصد کی‌یف ترک کرد، اما هرگز به مقصد نرسید. رئیس تیم تحقیقات ایران، حسن رضایی‌فر در ماجرای سقوط هواپیمای اوکراینی، پیش از این اعلام کرده بود که از نمایندگان کشورهایی که در این پرونده دخیل هستند دعوت کرده به اروپا سفر کنند تا در حضور آنها پردازش داده‌های جعبه سیاه شروع گردد. به دلیل شیوع ویروس کرونا و موانعی که در انجام سفرهای بین‌المللی بوجود آمده است، مدعوین خواستار به عقب افتادن روند دانلود اطلاعات جعبه سیاه شده‌اند.

محمدجواد جمالی نوبندگانی، نماینده شهر فسا، استان فارس در مجلس ایران با اشاره به پرونده یاد شده گفت این پرونده زوایای مختلف دارد و : “در تمام کشورها، مسائل نظامی را جلوی هر کسی نمی‌گذارند. خانواده‌ها فراموش نشده‌اند، اما هر شب هم به آنها نمی‌گویند امروز حالتان چطور بود.”

hami 468

نهایتا، رئیس سازمان نظام وظیفه نیروی انتظامی روز دوشنبه با تایید این مطلب یادآور شد که:” آن دسته از جان باختگان سانحه هوایی یاد شده که تابعیت ایرانی داشتند شهید به حساب آمده و خانواده آنها از امتیازات قانون خدمت وظیفه عمومی بهره‌مند خواهند شد.”

خبرگزاری‌های داخلی در ایران با انعکاس این خبر به نقل از تقی مهری،‌ رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی آورده‌اند: «برابر قانون خدمت وظیفه عمومی کلیه فرزندان ذکور شهدا از خدمت سربازی معاف می‌شوند و در صورتی که شهید فاقد فرزند ذکور باشد به ازای هر شهید یک نفر از برادران وی از انجام خدمت سربازی معاف می شود.»

اعتبار عکس: فلیکر

چطور بود؟ ستاره بدین.
[کل: 0 میانگین: 0]

ادمین مهاجر

تلویزیون مهاجر در سال ۱۳۹۸ در شهر ونکوور کانادا تاسیس شد. هدف اصلی تلویزیون مهاجر که یک رسانه مشتمل بر ۸ بخش مختلف است٬ انتقال اطلاعات صحیح به مهاجران فارسی زبان و علاقمندان مهاجرت٬ فارغ از هر جهت گیری مذهبی و سیاسی می باشد. در تلاشیم مهاجرت را توام با آگاهی و راه موفقیت را برای مهاجران هموار سازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا