خواندنی ها

معرفی 7 ثروتمند اول کانادا

ثروتمندان کانادا ثروت خود را چگونه به دست آورده‌اند

اگر خودتان ثروتمند نیستید، ممکن است کنجکاو باشید که افراد میلیاردر دارایی خود را چگونه به دست می‌آورند. در این مقاله بررسی می کنیم که 7 ثروتمند اول کانادا چه کسانی هستند و چگونه ثروتمند شده اند.

به گزارش تلویزیون مهاجر به نقل از narcity، کانادا نسبتاً میلیاردر زیاد دارد. مجله Forbes لیستی از میلیاردرهای جهان را در سال 2021 منتشر کرد. در این لیست جف بزوس موسس و مدیرعامل آمازون رتبه برتر جهان را به خود اختصاص داده است. در این لیست افرادی از کانادا هم قرار دارند که ممکن است نام آن‌ها را شنیده باشید. در اینجا 7 نفر از ثروتمندان کانادا با توجه به میزان ثروتشان معرفی شده‌اند.

  1. Pan Dong

میزان دارایی خالص: 6.8 میلیارد دلار

زمینه فعالیت: کالاهای مصرفی

این زن کانادایی بیشتر به علت فعالیت در گروه Blue Moon Group مشهور و شناخته شده است و همچنین رئیس این شرکت است. این شرکت درزمینه تولید مواد شوینده و صابون فعالیت می‌کند. این خانم کار خود را از مشاور فنی شروع کرد و مدیر ارشد فناوری شد و اکنون رئیس این شرکت است.

white

  1. Anthony von Mandl

میزان دارایی خالص: 7.8میلیارد دلار

زمینه فعالیت: نوشیدنی‌های الکلی

این فرد صاحب نوشیدنی‌های الکی  White Claw Hard Seltzer و Mike’s Hard Lemonade است.

  1. David Cheriton

میزان دارایی خالص: 8/8 میلیارد دلار

زمینه فعالیت: گوگل

آقای چریتون استاد دانشگاه استنفورد است که با سرمایه گذاری اولیه درگوگل میلیاردها دلار به دست آورد و بخش زیادی از ثروت او مربوط به سهام شرکت گوگل است. او همچنین متخصص علم داده است که چندین شرکت فناوری و تکنولوژی را نیز تاسیس کرده است.

  1. Jim Pattison

میزان دارایی خالص: 9.6 میلیارد دلار

زمینه فعالیت: سرمایه گذار

شاید نام این فرد را شنیده باشید و او را بشناسید. او مالک گروه جیم پتیسون دومین شرکت خصوصی کانادا است. پتیسون ثروت خود را از منابع مختلف به دست می‌آورد. او همچنین امتیاز شرکت ثبت رکوردهای جهانی گینس و رایپلی را هم خرید.بیزینس‌های موفق دیگری نیز به نام خود دربسته بندی، غذا و سرگرمی دارد. احتمالاً نام او را در رادیو شنیده باشید چرا که او چند ایستگاه رادیویی نیز راه اندازی کرده است.

shopify

  1. Tobi Lutke

میزان دارایی خالص: 9.8 میلیارد دلار

زمینه فعالیت: تجارت الکترونیکی

این میلیاردر که در رتبه سوم قرار دارد فقط 40 سال سن دارد. او بنیانگذار و مدیر عامل شرکت تجارت الکترونیک Shopify (شاپیفای) است و و تقریباً مالک 7% از شرکت است. او کدنویسی را از 12سالگی آموخت.

  1. Joseph Tsai

میزان دارایی خالص: 11.6 میلیارد دلار

زمینه فعالیت: تجارت الکترونیک

این اَبَر ثروتمند مالک تیم بسکتبالBrooklyn Nets است اما شهرت او به این دلیل نیست. او قائم مقام و بنیانگذار شرکت غول تجارت الکترونیکی علی بابا است. اگر از علی بابا خرید می‌کنید، باید از او تشکر کنید.

globe

  1. David Thomson & Family

میزان دارایی خالص: 41.8 میلیارد دلار

زمینه فعالیت: رسانه

رتبه اول متعلق به دیوید تامسون و خانواده‌اش است که مدیریت یک رسانه را برعهده دارند. این خانواده نه تنها ثروتمند است بلکه ارزش دارایی خالص آن‌ها بیش از هر فرد ثروتمند ذکر شده در این لیست است. دیوید تامسون صاحب شرکت رسانه‌ای تامسون رویترز است که این شرکت توسط پدربزرگشان تاسیس شده است. خانواده تامسون بیش از 320 میلیون دلار سهام در تامسون رویترز دارند. همچنین در شرکت Bell Canada سهم عمده‌ای دارند و همچنین صاحب نشریه Globe and Mail هستند.

 

عضو کانال تگرام مهاجر تی وی شوید.
کانال یوتیوب تلویزیون مهاجر را دنبال نمایید.
کانال اینستاگرام آسانترین راه ارتباط

چطور بود؟ ستاره بدین.
[کل: 2 میانگین: 3]

ادمین مهاجر

تلویزیون مهاجر در سال ۱۳۹۸ در شهر ونکوور کانادا تاسیس شد. هدف اصلی تلویزیون مهاجر که یک رسانه مشتمل بر ۸ بخش مختلف است٬ انتقال اطلاعات صحیح به مهاجران فارسی زبان و علاقمندان مهاجرت٬ فارغ از هر جهت گیری مذهبی و سیاسی می باشد. در تلاشیم مهاجرت را توام با آگاهی و راه موفقیت را برای مهاجران هموار سازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا