آموزشداستانهای مهاجرتزندگی کاناداییمهاجرت به کشور

نکات خرید لوازم خانگی برای تازه واردان

یافتن مکانی برای زندگی در کشوری جدید می‌تواند فرآیندی چالش برانگیز و طافت فرسا باشد و حال تهیه اقلام و لوازم خانگی برای خانه نیز می‌تواند سختی این کار را دوچندان کند به ویژه زمانی که فروشگاه‌های لوازم خانگی را نشناسید و از قیمت‌ها بی اطلاع باشید. اما نگران نباشید در این مقاله به بررسی این موضوع پرداخته‌ایم.

مکان‌های محبوب برای خرید لوازم خانگی و مبلمان مقرون به صرفه در کانادا

درکانادا فروشگاه‌های متعدد و متناسب به هر بودجه برای خرید لوازم خانگی و مبلمان وجود دارد. برخی از این فروشگاه‌ها گران و شیک وسطح بالا  (محدود در چند شهر) و برخی دیگر مقرون به صرفه ترمی‌باشند و در سراسر کانادا می‌توان آن‌ها را یافت.

ads template2

با این اوصاف، مهم نیست که شما در کدام شهر می‌خواهید مستقر شوید چرا که می‌توانید نزدیک محل سکونتتان فروشگاه لوازم خانگی پیدا کنید. همانطور که برای فضای داخلی خانه جدید خود برنامه ریزی می‌کنید گشت و گذار در فروشگاه‌هایی که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم به شما کمک می‌کند تا از قیمت و کیفیت محصولات مطلع شوید و تصمیم بگیرید که لوازم مورد نیاز خود را از کدام فروشگاه تهیه کنید.

برخی از فروشگاه‌های بزرگ برای خرید لوازم خانگی:

 • IKEA:

این فروشگاه یکی از محبوبترین فروشگاه‌های لوازم خانگی درجهان به ‌حساب می‌آید و به دلیل مقرون به صرفه بودن معروف است. در این فروشگاه می‌توانید هرچه راکه برای خانه خود نیاز دارید، تهیه کنید. فقط به یاد داشته باشید که که تحویل درب منزل و مونتاژ لوازم برای شما هزینه دارد.

ikea

 • Strucube:

این فروشگاه مشابه IKEA می‌باشد. اگر به دنبال طرح‌های متفاوت از ایکیا با قیمت مشابه ایکیا هستید این فروشگاه گزینه خوبی برای شما است. برای سفارش‌های بالای 300 دلار تحویل درب منزل برای شما رایگان خواهد بود.

 • Leon’s:

این فروشگاه سابقه طولانی در فروش لوازم خانگی درکانادا دارد و برای چندین دهه فروشگاه اصلی خرید لوازم خانگی و اسباب و اثاثیه بوده است. به دنبال هر لوازم خانگی یا وسیله دکوری باشید مطمئناً آن را با قیمت مناسب در این فروشگاه پیدا خواهید کرد.

 • The Brick:

در این فروشگاه به دلیل حجم بالای خرید و معاملات ویژه قیمت‌ها  پایین است. اگر ظرف مدت زمان 90 روز کالایی مشابه آنچه که از این فروشگاه خریده‌اید با قیمت کمتری پیدا کنید و یا حتی خود فروشگاه قیمت آن کالا را پایین آورده باشد، این فروشگاه مابه التفاوت آن را به شما می‌پردازد.

hami 468
 • Wayfair:

Wayfair فروشگاهی آنلاین با تنوع گسترده می‌باشد و تحویل درب منزل برای سفارش بالای 50 دلار رایگان است.

گزینه‌های دیگر برای خرید مبلمان و لوازم خانگی

گزینه‌های متنوع دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید لوازم مربوط به دکوراسیون را با بودجه مورد نظر خود تهیه کنید.

 • فروشگاه‌های کوچک محلی:

شما اغلب می‌توانید این فروشگاه‌های کوچک لوازم خانگی را درمحله خود پیدا کنید. همچنین خرید از این فروشگاه‌ها راهیمناسب برای حمایت از صاحبان مشاغل محلی است.

 • فروشگاه‌های دست دوم و عتیقه فروشی:

خرید از فروشگاه‌های دست دوم به پس انداز پولتان کمک می‌کند. لوازم عتیقه غالباً بسیار ارزشمند هستند و قیمت بالاتری نیز دارند. بعضی مواقع بسته به بودجه‌ای که دارید می‌توانید لوازم دکوراسیون منزل با کیفیت و با قیمت مناسب در این فروشگاه‌ها پیدا کنید.

thrift

 • Thrift stores (بنجل فروشی/سمساری/تاناکورا):

این فروشگاه‌ها انواع کالاهای دست دوم از جمله مبلمان را می‌فروشند. در این فروشگاه‌ها می‌توانید مبلمان با قیمت پایین تهیه کنید که اغلب این وسایل توسط افراد و سازمان‌های مختلف اهدا می‌شوند. دو مورد از محبوبترین این فروشگاه‌ها عبارتند از:

 1. Salvation Army: این فروشگاه‌ها وابسته به نهاد خیریه بین المللی هستندو محبوبیت آن‌ها به دلیل فروش لباس و فروش اقلام کوچکتر و لوازم خانگی است.تمام این فروشگاه‌ها غیر انتفاعی (سود نامحور)هستند و درآمد حاصل ازفعالیت خو را برای کمک به افراد و خیریه اختصاص می‌دهند.فروش حاصل از این لوازم به کارهای خیرخواهانه تعلق می‌گیرد. در اینجا می‌توانید کالای مورد نیاز خود را متناسب با بودجه‌تان پیدا کنید. در بعضی ازاین فروشگاه‌ها، با پرداخت هزینه اضافی می‌توانید از خدمات تحویل جلوی درب منزل برخوردار شوید.
 2. Value Village: این فروشگاه‌های زنجیره‌ای مشابه فروشگاه‌های Salvation Army هستند با این تفاوت که این فروشگاه‌هاانتفاعی (سود محور) هستند و بیشتر درامد حاصل ازفروش به مالکان یا سهامداران این شرکت‌ها تعلق می‌گیرد.
 • Furniture Bank:

یک موسسه خیریه و اجتماعی ثبت شده است که توزیع مبلمان و لوازم خانگی اهدایی را به افراد و خانواده‌های نیازمند از جمله زنان و کودکانی که در پناهگاه زندگی می‌کنند، افراد در حال گذر از بی خانمانی، تازه واردان و پناهندگان به کانادا را برعهده دارد.

 • بازار آنلاین (فیس بوک، kijiji):

بعضی مواقع، شما می‌توانید اقلام خوبی را در فیس بوک و kijiji پیدا کنید و معامله کنید. اما مراقب کلاهبرداری‌ باشید و کیفیت محصول را قبل پرداخت هزینه آن بررسی کنید.معامله به صورت حضوری پس از بررسی کالا از سوی خریدار انجام می‌گیرد و شما نباید هیچ هزینه‌ای را به صورت آنلاین از قبل پرداخت کنید.

 • حراج‌های خانگی یا Garage sales:

گاراژ سیل‌ که توسط مردم برپا می‌شود، مکان خوبی برای یافتن لوازم خانگی دست دوم با قیمت بسیار مناسب است. چرا که صاحبخانه دیگربه آن احتیاج ندارد و می‌خواهد حجم وسایل منزلش را کم کند و کمی خانه تکانی کند. قبل خرید از سالم بودن وسایل اطمینان حاصل کنید. اگر قصد خرید تخت نوزاد یا صندلی اتومیبل را دارید، قبل از هر چیز ایمنی آن را بررسی کنید. بعضی از محله‌ها سالانه حراج خانگی برپا می‌کنند که راهی مناسب برای خرید لوازم خانگی مورد نیاز شماست.

6 نکته برای خرید مبلمان و لوازم خانه:

 1. قبل ازخرید همه چیز را اندازه بگیرید

ابتدا هر اتاق را اندازه بگیرید. ابعاد (عرض و ارتفاع درب‌های ورودی، سالن‌ها و پله‌ها) را یادداشت کنید و سپسدرمرحله بعداسباب و اثاثیه و لوازم خانگی را قبل خرید اندازه بگیرید. چیدمان مبلمان و وسایل را طوری در نظر بگیرید که فضای اتاق خیلی شلوغ نشود و فضای کافی برای حرکت آزادانه در اختیار شما قرار دهد.

 1. حواستان به تخفیف‌های فصلی باشد

بسیاری از فروشگاه‌های لوازم خانگی تخفیف‌های فصلی ارائه می‌دهند- که فرصت خوبی برای تهیه وسایل مورد نیازتان است.

 1. کیفیت را بر کمیت مقدم بشمارید

اقلام و مبلمان با کیفیت اغلب گران هستند. مبلمان و لوازم خانگی ارزان قیمت ممکن است ظرف چند سال دچار فرسودگی شوند. هنگام خرید مبلمان، تشک، مبل یا فرش آن را از لحاظ تمیزی، سالم بودن و نداشتن ساس بررسی کنید.

 1. حداکثر فضا را درخانه ایجاد کنید

هنگامی که در آپارتمان یا کاندو در شهرهای بزرگ کانادا زندگی می‌کنیدایجاد فضا مساله مهمی است از این رو هنگام خرید وسایل و مبلمان حواستان به فضای خانه نیز باشد.

 1. نظافت و تعمیرو نگهداری وسایل را در نظر بگیرید

اقلامی همچون فرش و موکت می‌تواند فضای داخلی خانه شما را شیک و آراسته کند اما یادتان باشد که به تمیزکاری و نگهداری دوره‌ای نیاز دارند. این در مورد رویه و پارچه روی مبل نیز صدق می‌کند.

elevator

 1. برای تحویل مبلمان درب منزل برنامه ریزی کنید

بیشتر فروشگاه‌ها در ازای دریافت هزینه اضافی خدمات تحویل درب منزل ارائه می‌دهند. شما باید برای این مورد نیز بودجه در نظر بگیرید. اگر اقلام بسیار بزرگ بخرید و بخواهید خودتان مسئولیت حمل آن را برعهده بگیرید باید کامیون حمل بار کرایه کنید. اگر در آپارتمان یا کاندو زندگی می‌کنید برای آوردن اقلام بزرگتر باید “آسانسور/بالابر حمل بار” رزرو کنید و همچنین ممکن است مجبور به پرداخت هزینه برای جبران خسارت وارده به بالابر حین حمل ونقل شوید. بسیاری از ساختمان‌ها تاریخ مشخصی برای استفاده از آسانسورحمل بار تعیین می‌کنند که بهتر است شما از قبل آن را رزرو کنید.

 

عضو کانال تگرام مهاجر تی وی شوید.
کانال یوتیوب تلویزیون مهاجر را دنبال نمایید.
کانال اینستاگرام آسانترین راه ارتباط

چطور بود؟ ستاره بدین.
[کل: 0 میانگین: 0]

ادمین مهاجر

تلویزیون مهاجر در سال ۱۳۹۸ در شهر ونکوور کانادا تاسیس شد. هدف اصلی تلویزیون مهاجر که یک رسانه مشتمل بر ۸ بخش مختلف است٬ انتقال اطلاعات صحیح به مهاجران فارسی زبان و علاقمندان مهاجرت٬ فارغ از هر جهت گیری مذهبی و سیاسی می باشد. در تلاشیم مهاجرت را توام با آگاهی و راه موفقیت را برای مهاجران هموار سازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا