اخبار استرالیااخبار

انتشار کتاب صوتی مهاجر کرد – بهروز بوچانی

یک مهاجر ایرانی که چندین جایزه جهانی را دریافت کرد

بلاخره نسخه صوتی کتاب بهروز بوچانی که توسط نوید محمد زاده صداگذاری شده با نام “هیچ دوستی جز کوه‌ها” توسط نشر چشمه منتشر شد. بهروز بوچانی، مهاجر پناهنده کرد که ناچار به اقامت در اردوگاه پناهندگان مانوس در نزدیکی استرالیا بود. پس از شش سال کتاب خاطرات خود را منتشر کرد. او بعد از شش سال اقامت اجباری در جزیره مانوس توانست در یک رویداد ادبی در نیوزلند شرکت کند و کتاب خود را که در مدت تبعید در این جزیره به نگارش درآورده بود به جهانیان معرفی نماید.

به گزارش تلویزیون مهاجر به نقل از خبرگزاری های استرالیا، این کتاب داستان زندگی خود آقای بوچانی است که مجبور به فرار از ایران می‌شود، به اندونزی می‌گریزد تا از آنجا خود را به استرالیا برساند. او دو بار سعی می‌کند با قایق از اندونزی به استرالیا برود، بار اول قایق غرق می‌شود و ماهیگیران اندونزیایی نجاتش می‌دهند. بار دوم نیروی دریایی استرالیا او و ٧٥ پناهجوی دیگر را دستگیر می‌کند و آنها را به بازداشتگاهی در جزیره مانوس می‌برند.

انتشار کتاب بهروز بوچانی مهاجر کرد
نسخه انگلیسی این کتاب از نسخه فارسی ترجمه شده است

بهروز بوچانی با نوشتن کتاب “هیچ دوستی جز کوه‌ها” تا کنون جایزه‌های ادبی متعددی از جمله ” جایزه ملی بیوگرافی استرالیا” و “ویکتورین پرمیر” مهمترین جایزه ادبی این کشور را از آن خود کرده است. این کتاب با اجازه خود مؤلف در ایران به چاپ رسیده بود.

hami 468

پیشتر نشر چشمه درباره این اثر اعلام کرده بود “نسخه انگلیسی این کتاب از نسخه فارسی ترجمه شده است و به دلیل فونت و چاپ و ویژگی‌های ساختاری دو زبان، تعداد صفحات متفاوت است. نسخه‌ای که نشر چشمه منتشر کرده زیر نظر بهروز بوچانی ویرایش شده است و همچنین نویسنده قسمت‌هایی از را به صلاحدید خود (برای جلوگیری از اطناب رمان) حذف کرده و در نهایت نسخه‌ای که از امروز در کتابفروشی‌های موجود است با تایید نهایی نویسنده اثر منتشر شده است”.

بهروز بوچانی پناهنده کرد
بهروز بوچانی، مهاجر پناهنده کرد که ناچار به اقامت در اردوگاه پناهندگان مانوس در نزدیکی استرالیا بود

این داستان حکایت تلخی از زندگی یک مهاجر پناهنده کرد در سالهای آوارگی است. خواندن آن به همه توصیه میشود. لطفا نسخه اصلی کتاب را خریداری کنید تا سهمی ارج نهادن به زحمات نویسنده آن داشته باشید.

خلاصه کتاب هیچ دوستی بجز کوه ها

فارسی زبانان خارج کشور : خرید نسخه انگلیسی کتاب از فروشگاه آنلاین آمازون هیچ دوستی جز کوهها 

خرید نسخه فارسی مستقیم از نشر چشمه در ایران : کتاب هیچ دوستی جز کوه ها

 

چطور بود؟ ستاره بدین.
[کل: 1 میانگین: 5]

hami 468

ادمین مهاجر

تلویزیون مهاجر در سال ۱۳۹۸ در شهر ونکوور کانادا تاسیس شد. هدف اصلی تلویزیون مهاجر که یک رسانه مشتمل بر ۸ بخش مختلف است٬ انتقال اطلاعات صحیح به مهاجران فارسی زبان و علاقمندان مهاجرت٬ فارغ از هر جهت گیری مذهبی و سیاسی می باشد. در تلاشیم مهاجرت را توام با آگاهی و راه موفقیت را برای مهاجران هموار سازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا