اخبار کانادااخبار آمریکااخبار اروپا

هر آنچه درباره گذرنامه واکسن باید بدانیم

پتی هایدو، وزیر بهداشت کانادا، درباره امکان ارائه گذرنامه واکسن با وزرای کشورهای عضو جی7 (امریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، ایتالیا و ژاپن) دیدار و گفت‌وگو کرد.

هایدو اظهار داشت: «شرکای جی7 توافق کردند که باید ثبات و همکاری بین این کشورها وجود داشته باشد تا بتوانیم سیستمی را طراحی کنیم که فارغ از اینکه فرد می‌خواهد به کدام کشور سفر کندبرای همه قابل شناسایی و استفاده باشد.»

به گزارش تلویزیون مهاجر، به نقل از «cicnews»، وزیر بهداشت از این مسئله ابراز نگرانی کرده که شواهد کافی برای اثبات اینکه افرادی که واکسینه شده‌اند ناقل بیماری هستند یا خیر وجود ندارد. دولت کانادا مطلع است که مسئولان کشورهای دیگر قرار است امتیازات ویژه‌ای برای افراد واکسینه‌شده قائل شوند. سازمان بهداشت همگانی کانادا (PHAC) در ایمیلی که به Cic News فرستاد اذعان داشت که کانادا فقط در صورتی که شواهد علمی مطمئن ارائه شود قوانین سفر را تغییر می‌دهد.

ads template2

vacc

در این ایمیل ذکر شده :«شواهد علمی نشان می‌دهد که واکسن‌های کووید-19 که در کانادا مورد استفاده قرار گرفته‌ در پیشگیری از بیماری بسیار مؤثر عمل کرده‌اند. با وجود این، هنوز مشخص نیست که افراد واکسینه ناقل بیماری هستند یا خیر. بنابراین سلامت عمومی هنوز هم می‌تواند در معرض خطر قرار گیرد.»

همچنین این سازمان تأکید کرد تلاش‌هایی که در جهت واکسیناسیون همگانی انجام شده و در تمام استان‌ها و مناطق برنامه‌های مشخصی ارائه شده است. بنابراین تصمیم‌گیری برای صدور گذرنامه یا گواهی واکسن باید به دست مسئولان استان‌ها و مناطق مختلف کانادا با توجه به ظرفیت‌ نیروی کار و سابقه انجام آن صورت گیرد.

اقداماتی که کشورهای دیگر انجام می‌دهند

اتحادیه اروپا در اوایل همین ماه برای سهولت جابه‌جایی آزادانه ساکنان اروپا درون حوزه اروپا پیشنهاد کرد که «گواهی دیجیتال سبز» برای افراد صادر شود. این گواهی نشان می‌دهد که شخص واکسینه شده نتیجه آزمایش منفی داشته یا به کرونا مبتلا شده و اکنون بهبود یافته است. این طرح بدون صرف هزینه برای مردم انجام خواهد شد و گواهی آن در تمام کشورهای حوزه یورو اعتبار خواهد داشت. همچنیناتحادیه اروپا با سازمان بهداشت جهانی همکاری می‌کند تا مطمئن شود که گواهی واکسن در خارج از اروپا نیز معتبر و قابل قبول است.

اسرائیل پیش از این طرح گذرنامه واکسن را ارائه کرده بود. بیش از نیمی از مردم اسرائیل هر 2 دوز واکسن را دریافت کرده‌اند. کسانی که واکسن زده‌اند یا بهبود یافته‌اند می‌توانند از «گواهی سبز» برای رفتن به سالن‌های‌ ورزشی یا هتل‌ها استفاده کنند. همچنین می‌توانند به یونان یا قبرس سفر کنند.

در امریکا نیز دولت بایدن بر گذرنامه‌های واکسن کار می‌کند تا به امریکایی‌ها این امکان داده شود که ثابت کنند واکسینه شده‌اند.

hami 468

travel

سفر به کانادا

کانادا در حال حاضر گذرنامه واکسن را نمی‌پذیرد. مسافران خارجی می‌بایست نتیجه آزمایش کووید-19 را که پیش از سفر به کانادا انجام داده‌اند ارائه دهند. در هنگام ورود به این کشور نیز باید آزمایش دهند.

کسانی که از راه هوایی به کانادا آمده‌اند می‌بایست هزینه اقامت در هتلی را که در آنجا به مدت سه شب قرنطینه می‌شوند پرداخت کنند تا جواب آزمایش کووید-19 آنها آماده شود.

مسافران پس از گذراندن سه شب در هتل می‌توانند به مقصد نهایی خود بروند و در آن منطقه 14 روز قرنطینه شوند. در اواخر دوره قرنطینه نیز باید آزمایش نهایی کووید-19 را انجام دهند.

توصیه سازمان بهداشت کانادا

سازمان بهداشت نیز در واکنش به این موضوع تاکید کرد: بیایید بر چیزی که در حال حاضر مؤثر است تمرکز کنیم؛ مثل شستن دست‌ها، زدن ماسک و حفظ فاصله اجتماعی و پرهیز از سفرهای غیر ضروری. سازمان بهداشت از کانادایی‌ها درخواست کرده که فعلا حتی اگر واکسینه شده‌اند، این اقدامات را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا انجام دهند.

 

 

عضو کانال تگرام مهاجر تی وی شوید.
کانال یوتیوب تلویزیون مهاجر را دنبال نمایید.
کانال اینستاگرام آسانترین راه ارتباط

چطور بود؟ ستاره بدین.
[کل: 1 میانگین: 5]

ادمین مهاجر

تلویزیون مهاجر در سال ۱۳۹۸ در شهر ونکوور کانادا تاسیس شد. هدف اصلی تلویزیون مهاجر که یک رسانه مشتمل بر ۸ بخش مختلف است٬ انتقال اطلاعات صحیح به مهاجران فارسی زبان و علاقمندان مهاجرت٬ فارغ از هر جهت گیری مذهبی و سیاسی می باشد. در تلاشیم مهاجرت را توام با آگاهی و راه موفقیت را برای مهاجران هموار سازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا