آموزشخواندنی هاکاریابی در کانادا و آمریکا

چطور درباره دریافت دستمزد با رئیس خود مذاکره کنیم؟

راهکارهای ارتقا شغلی

مذاکره درباره حقوق یکی از موضوعاتی است که برای تثبیت شغل فعلی یا درخواست ارتقا اهمیت دارد. شما در سمت کارمند همیشه علاقه دارید که موقعیت خود را در نظر کارفرمای فعلی یا آینده خود حفظ کنید و مثال‌هایی را ارائه دهید تا ارزش کارتان را به آنها نشان دهید. این مثال‌ها فاکتورهای مهمی برای مذاکره درباره دستمزدتان هستند.

به گزارش تلویزیون مهاجر، به نقل از سایت «indeed»، ما در این مطلب قصد داریم نکاتی را درباره مذاکره راجع به موضوع حقوق بیان کنیم و به شما کمک کنیم تا بتوانید حقوق واقعی خود را دریافت کنید.چه شما به دنبال شغل جدید باشید و چه بخواهید که موقعیت فعلی خود را ارتقا بخشید، این نکته‌ها به شما کمک می‌کنند تا درباره حقوق خود به‌درستی مذاکره کنید.

  • انتظارات و محدودیت‌های شغلی خود را بشناسید
  • درباره انتظارات کارفرمای خود سؤال کنید
  • از تأثیرات ناشی از دریافت حقوق جدید آگاه باشید
  • سایر مزایای قابل مذاکره را در نظر بگیرید
  • زمان مناسبی را برای گفت‌وگو انتخاب کنید
  • مهارت‌های مذاکره را یاد بگیرید

pexels photo 6693665

hami 468

انتظارات و محدودیت‌های شغلی خود را بشناسید

وقتی می‌خواهید درباره دستمزد خود صحبت کنید، باید 2 نکته مهم را در نظر داشته باشید: یکی مبلغ درخواستی و دیگری حداقل دستمزدتان. این 2 مورد بسته به شرکتی که در آن کار می‌کنید، موقعیت شغلی شما، منطقه جغرافیایی، تحصیلات و تجربه شما متفاوت است. حتماً قبل از گفت‌وگو درباره میزان دستمزد فعلی آن شغل تحقیق کنید. این اطلاعات شما را یاری می‌کند تا دستمزد خود را بر اساس این عوامل تعیین کنید و مطمئن باشید که واجد شرایط دریافت این حقوق هستید.

درباره انتظارات کارفرما سوال کنید

هنگامی که مذاکره را با کارفرمای فعلی یا بالقوه خود آغاز می‌کنید، بهتر است از او سوالاتی بپرسید تا متوجه دیدگاه کارفرما و محدودیت‌های موجود در کار بشوید. این نکته را پیش‌بینی کنید که کارفرما درباره کاری که در ازای آن می‌خواهید دستمزد دریافت کنید سؤالاتی خواهد پرسید. همچنین می‌توانید که گفت‎‌وگو را با طرح پرسش درباره اقدامات اخیر خود آغاز کنید. طرح این سؤالات به کارفرما نشان می‌دهد که شما برای کار خود ارزش قائلید و می‌خواهید همچنان نیرویی مفید برای شرکت خود باشید.

از تأثیرات ناشی از دریافت حقوق جدید آگاه باشید

پس از آنکه از انتظارات کارفرمای خود اطلاع پیدا کردید، درک بهتری از امکانات و محدودیت‌های شغلتان پیدا خواهید کرد. شما می‌توانید از تجربیات خود استفاده کنید تا استدلال مناسب برای افزایش حقوق را به‌کار گیرید. اما اگر می‌خواهید به‌تازگی کار خود را در آن شرکت شروع کنید مسئولیت‌های خود را برشمرید و دریابید که آیا بیش از آنچه که شغل شما ایجاب می‌کند باید کار کنید یا اینکه اگر دستمزدتان را افزایش دهند قادرید مسئولیت‌های بیشتری را بر عهده بگیرید. احتمالاً شما در این موارد حاضرید مسئولیت‌های بیشتری مثل مدیریت یا هدایت پروژه را نیز بر عهده گیرید. همچنین می‌توانید قابلیت‌های خود را برای دریافت حقوق بالاتر و جبران پیامدهای منفی مالی حاصل از افزایش حقوق شرح دهید.

سایر مزایای قابل مذاکره را در نظر بگیرید

hami 468

هنگامی که درخواست افزایش حقوق می‌کنید، مواردی چون مرخصی با حقوق، ساعات کاری متغیر، بازپرداخت وام و کلاس‌های آموزشی پیشرفته را نیز در نظر بگیرید. بیان این موارد می‌تواند مفید باشد و ارزش کار شما را برای کارفرما عیان کند و نشان دهد که شما خواستار ارتقای سطح شرکت هستید و علاقه‌مندید تا کارهای جدیدی را یاد بگیرید.

زمان مناسبی را برای گفت‌وگو انتخاب کنید

زمان‌هایی وجود دارد که برای مذاکره راجع به دریافت حقوق مناسب‌تر است؛ مثلاً ساعات مشخصی از روز، روزهای خاصی از هفته یا زمانی که در کارتان پیشرفت کرده‌اید یا در مرحله استخدام هستید. تلاش کنید تا زمان مناسبی را انتخاب کنید که هم شما و هم کارفرما آماده مذاکره باشید.

اوایل عصر که جلسه‌های رئوسا تمام شده فرصت خوبی برای گفت‌وگو است. نیمه دوم هفته نیز زمان مناسبی است؛ زیرا کارفرمایان امور مهم خود را در اول هفته انجام می‎دهند و معمولاً در روزهای پایانی هفته فرصت بیشتری دارند.

اگر می‌خواهید تازه کار خود را شروع کنید باید بدانید که مذاکره درباره حقوق پس از صحبت کارفرما درباره میزان دستمزد شروع می‌شود و کارفرمایان اغلب یک بازه زمانی مشخص را برای متقاضیان در نظر می‌گیرند تا آنها بتوانند راجع به پیشنهاد کار فکر کنند. در این بازه زمانی می‌توانید مقدار کار و میزان دستمزد را مقایسه کنید و تصمیم بگیرید که آیا این کار برای شما مناسب است یا خیر. اگر تصمیم گرفتید که کار خود را شروع کنید، بهتر است در ساعات و روزهای ذکر شده برای انجام مذاکره به شرکت بروید.

business 2800752 960 720

مهارت‌های مذاکره را یاد بگیرید

مهارت‌های مذاکره قابل یادگیری هستند و توانایی شما برای ارائه قابلیت‌هایتان با تمرین کردن بهبود می‌یابد. توجه داشته باشید که قبل از شروع مذاکره از مهارت‌های برنامه‌ریزی برای شرح موضوعات مورد بحث استفاده کنید. از روش متقاعدسازی برای توصیف قابلیت‌ها و همچنین مزایایی که در استخدام کردن شما وجود داره بهره گیرید. اگر خواستار ارتقای شغلی هستید و این کار صورت نگرفته از رئیس خود وقت ملاقات بخواهید و دلایل آن را جویا شوید و بپرسید که چطور می‌توانید به ارتقای شغلی دست یابید. این کار به رئیس نشان می‌دهد که می‌خواهید مهارت‌هایتان را افزایش دهید و توانایی‌های بالقوه خود را به نمایش بگذارید.

 

عضو کانال تگرام مهاجر تی وی شوید.
کانال یوتیوب تلویزیون مهاجر را دنبال نمایید.
کانال اینستاگرام آسانترین راه ارتباط

چطور بود؟ ستاره بدین.
[کل: 4 میانگین: 4]

ادمین مهاجر

تلویزیون مهاجر در سال ۱۳۹۸ در شهر ونکوور کانادا تاسیس شد. هدف اصلی تلویزیون مهاجر که یک رسانه مشتمل بر ۸ بخش مختلف است٬ انتقال اطلاعات صحیح به مهاجران فارسی زبان و علاقمندان مهاجرت٬ فارغ از هر جهت گیری مذهبی و سیاسی می باشد. در تلاشیم مهاجرت را توام با آگاهی و راه موفقیت را برای مهاجران هموار سازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا