اخبار کانادااخبار

مجوز ورود دانشجویان خارجی به کانادا

بازگشایی مدارس و دانشگاه های کانادا به روی دانشجویان خارجی

مدارس و دانشگاه های کانادا به روی دانشجویان خارجی باز شد

از تاریخ 20 اکتبر آن گروه از دانشگاه ها و مدارس کانادا که برای قرنطینه دانشجویان و دانش آموزان و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا برنامه دارند شروع به پذیرش درخواست دارندگان مجوز تحصیلی کردند. این دانشگاه ها که دارای DLI هستند در حال حاضر آماده پذیرش دانشجویان خارجی صرف نظر از اینکه مجوز تحصیلی خود را در چه تاریخی گرفته اند می باشند.

منظور از DLI گروهی از کالجها، دانشگاه ها و سایر موسسات آموزشی است که از طرف دولت کانادا برای پذیرش دانشجویان مجوز دارند. پیش از این تنها آن دسته از دانشجویانی که مجوز تحصیلی خود را تا تاریخ 18 مارس 2020 یعنی روز شروع محدودیتهای سفر به کانادا اخذ کرده بودند می توانستند به کانادا وارد شوند.

در صورتیکه دانشجو هستید و قصد دارید در کانادا تحصیل کنید باید دارای شرایط زیر باشید تا بتوانید در دوره کرونا به کانادا وارد شده و تحصیل خود را به صورت حضوری ادامه دهید:

hami 468
  • باید مجوز تحصیلی معتبر یا معرفی نامه داشته باشید که نشان دهد مجوز تحصیلی شما مورد تایید است.
  • در یکی از موسسات آموزشی معتبر که DLI دارند و دارای برنامه آمادگی برای مقابله با کرونا هستند تحصیل کنید. برنامه موسسه آموزشی باید مورد تایید استان یا منطقه باشد.

تنها در صورتی سفر شما به کانادا ضروری قلمداد می شود که تمامی مدارک لازم را داشته باشید و موسسه آموزشی شما نیز در لیست تایید شده باشد. اما در صورت شرایط زیر سفر شما به کانادا به عنوان دانشجو غیر ضروری قلمداد می شود و در نتیجه حق ورود به کانادا را نخواهید داشت:

  • برنامه تحصیلی شما کنسل شده یا به صورت تعلیق درآمده باشد.
  • به هر دلیلی غیر از تحصیل قصد ورود به کانادا را داشته باشید.

دانشجویان باید در بدو ورود به کانادا به مدت 14 روز خود را قرنطینه کنند. موسسات DLI باید برنامه ای برای مقابله با کرونا داشته باشند که به تایید استان یا منطقه نیز رسیده باشد. در این برنامه باید توضیحی راجع به چگونگی مدیریت دوره قرنطینه اجباری دانشجویان مانند انتقال آنها به مکان قرنطینه ارائه شده باشد.

این برنامه همچنین باید حاوی اطلاعاتی درباره شیوه دسترسی دانشجویان به غذا، دارو و بیمه درمانی باشد. دانشجویان خارجی در صورت داشتن سوال راجع به برنامه دانشگاه برای قرنطینه، می توانند مستقیما با دانشگاه ارتباط برقرار کنند. تنها دانشجویانی که به موسسات آموزشی دارای DLI می روند، اجازه سفر به کانادا را خواهند داشت.

بر طبق اعلام اداره شهروندی و مهاجرت کانادا تعداد بیشتری از دانشگاه ها به فهرست DLI افزوده شده است. در وبسایت اداره مهاجرت این فهرست به صورت کامل آمده است و در صورت اضافه شدن مدارس و دانشگاه ها این فهرست بروز رسانی خواهد شد. کانادا همچنین DLI هایی را که از مقررات استانی و منطقه ای در رابطه با سلامت عمومی پیروی نمی کنند از فهرست حذف خواهد کرد. اعضای خانواده دانشجویان نمی توانند پیش از آن ها به کانادا سفر کنند.

دانشگاه هایی که برنامه مقابله با کرونا را پذیرفته اند

تمامی موسسات آموزش عالی دارای DLI در استان کبک، اجازه دارند پذیرای دانشجویان خارجی باشند. با این وجود دولت کبک همچنان توصیه می کند که به این فهرست رجوع شود.

39 مؤسسه آموزش عالی در استانهای آلبرتا و بریتیش کلمبیا باز هستند. در مانیتوبا 10 مدرسه، در نیوبرانزویک 13 مدرسه، در نیوفاندلند و لابرادور 3 مدرسه، در انتاریو 14 مدرسه، در جزیره پرنس ادوارد 5 مدرسه، در ساسکاچوان 7 مدرسه و در یوکان 1 مدرسه باز هستند. اما در استانهای نوااسکوشیا، نوناوات و مناطق شمال غربی کانادا مدارس و دانشگاه ها اجازه بازگشایی ندارند.

مدارس ابتدایی و دبیرستان بر حسب استان

مدارس ابتدایی و دبیرستانها از قوانین سلامت که توسط استان یا منطقه تنظیم شده است پیروی می کنند. تمامی مدارس ابتدایی و دبیرستانها در کبک برای بازگشایی به روی دانشجویان خارجی مجوز دارند.

hami 468

تمامی مدارس و دبیرستانهای خصوصی و دولتی در استانهای نیوبرانزویک، جزیره پرنس ادوارد، مانیتوبا و بریتیش کلمبیا مجوز برای بازگشایی دارند.

مدارس ابتدایی و دبیرستانهایی که به روی دانشجویان خارجی بسته هستند: آلبرتا، انتاریو، ساسکاچوان، یوکان، نوناوات، نوااسکوشیا، مناطق شمال غربی، نیوفاندلند و لابرادور.

چطور بود؟ ستاره بدین.
[کل: 13 میانگین: 3.8]

تحریریه مهاجر

تلویزیون مهاجر در سال ۱۳۹۸ در شهر ونکوور کانادا تاسیس شد. هدف اصلی تلویزیون مهاجر که یک رسانه مشتمل بر ۸ بخش مختلف است٬ انتقال اطلاعات صحیح به مهاجران فارسی زبان و علاقمندان مهاجرت٬ فارغ از هر جهت گیری مذهبی و سیاسی می باشد. در تلاشیم مهاجرت را توام با آگاهی و راه موفقیت را برای مهاجران هموار سازیم.

‫2 نظر از خوانندگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا