آموزشخواندنی هاکاریابی در کانادا و آمریکا

15 شغل مرتبط با علوم کامپیوتری که درآمد بالایی دارند

متخصصان کامپیوتر حتما بخوانند

اشخاصی که در زمینه علوم کامپیوتر کار می‌کنند، از توسعه‌دهنده برنامه‌های نرم‌افزاری و مدیریت سیستم‌های پیچیده گرفته تا حل مشکلات کامپیوتری و حفاظت از داده‌ها، همه نقش مهمی در سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف بازی می‌کنند. شما با انتخاب شغل در زمینه علوم کامپیوتری می‌توانید مهارت‌های تحلیلی و ارتباطی مختلف را در کنار تکنیک‌های به‌روزشده فناوری در جهان بیاموزید و هر شغلی را در زمینه علوم کامپیوتری انجام دهید.

به گزارش تلویزیون مهاجر و به نقل از «indeed»، در این مطلب قصد داریم 15 شغل مرتبط با علوم کامپیوتری را که درآمد بالایی دارند معرفی کنیم تا بتوانید بر حسب علاقه خود در این زمینه‌ها فعالیت کنید:

1- واحد پشتیبانی

hami 468

میانگین حقوق: ساعتی 18.25 دلار

پشتیبان کسی است که در امور فناوری ارتباطات تخصص دارد و به رفع عیوب، تشخیص مشکلات و اصلاح نرم‌افزاری و سخت‌افزاری سیستم‌ها می‌پردازد و به کاربران و مشتریان خدمات می‌دهد. این افراد مسئول نصب نرم‌افزارهای جدید، اجرای به‌روزرسانی‌ها و پاسخ به حمله‌های سایبری احتمالی هستند.

شرکت‌های مربوط برای استخدام:  SAIC, NTT DATA Service, IBM

2- تکنسین پشتیبانی از دسکتاپ

میانگین حقوق: ساعتی 19.82 دلار

این افراد از سیستم‌های کامپیوتری سازمان‌ها مثل دسکتاپ و لوازم جانبی مرتبط با آنها محافظت می‌کنند. این تکنسین‌ها نرم‌افزار و سخت‌افزارهای مختلف را نصب می‌کنند تا از عملکرد عالی تمام دستگاه‌های موجود در سازمان اطمینان حاصل کنند. همچنین ممکن است در عیب‌یابی و رفع مشکلات کامپیوتری نیز به سازمان‌ها کمک کنند.

شرکت‌های مربوط برای استخدام: Target, Sony, United States Postal Service

ads template2

compu

3- برنامه‌نویس

میانگین حقوق: ساعتی 24.83 دلار

این افراد از دانش خود استفاده می‌کنند تا زبان‌های برنامه‌نویسی مثل  C++ و جاوا را نوشته و کدهای منبع را برای برنامه‌های کامپیوتری مختلف آزمایش و از آنان محافظت کنند. این اشخاص همچنین ممکن است با متخصصان حوزه فناوری اطلاعات و کاربران برنامه‌ها کار کنند تا مشکلات را رفع و کدها را ارتقا دهند.

شرکت‌های مربوط برای استخدام: Boeing, NASA, Chevron

4- تحلیلگر سیستم

میانگین حقوق: سالی 74 هزار و 115 دلار

تحلیلگر سیستم کسی است که از تحلیل‌ها و روش‌های طراحی‌ استفاده می‌کند تا چالش‌های سیستمی اطلاعات سازمان‌ها را حل کند. این افراد مسئول شناسایی و رفع مشکلات موجود در سیستم‌ها، طراحی سیستم‌های جدید و آموزش به دیگر کارکنان هستند.

شرکت‌های مربوط برای استخدام: Robert Half Technology, U.S. Army, Boeing

computer1

5- توسعه‌دهنده وب

میانگین حقوق: سالی 76 هزار و 307 دلار

توسعه‌دهندگان وب کار طراحی، رمزگذاری و به‌روزرسانی وب‌سایت را از جانب کارفرمایان یا مشتریان انجام می‌دهند. معمولاً این افراد مسئول بازدید و استفاده آسان و امن از سایت هستند. توسعه‌دهندگان اغلب خواستار ایجاد اصلاحات و به‌روزرسانی‌های مختلف برای سایت هستند.

شرکت‌های مربوط برای استخدام: The Creative Group, Trilogy Education Services, General Assembly

6- تحلیلگر امنیت اطلاعات

میانگین حقوق: سالی 82 هزار و 831 دلار

تحلیلگر امنیت اطلاعات مسئول حفاظت از شبکه‌ها، سیستم‌های کامپیوتری و داده‌هاست. این متخصصان اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از حمله هکرها و دستیابی آنها به سیستم‌های سازمان را انجام می‌دهند. آنها باید درباره حمله و روش‌های مورد استفاده هکرها و سیستم‌های نظارت و امنیت شبکه‌ها اطلاعات به‌روز داشته باشند.

شرکت‌های مربوط برای استخدام:General Dynamics Information Technology, Wells Fargo, Citi

7- توسعه‌دهنده برنامه

میانگین حقوق: سالی 84 هزار و 588 دلار

این افراد معمولاً به صورت گروهی با مهندسان و تحلیلگران دیگر کار می‌کنند تا بتوانند اپلیکیشن‌ها را بسازند و به‌روزرسانی کنند. همچنین مسئول حفاظت و عیب‌یابی از نرم‌افزارها و آسیب‌های امنیتی هستند. آنها معمولاً کار ساخت اپلیکیشن‌های دسکتاپ، موبایل یا ترکیبی از هر 2 را به عهده دارند.

شرکت‌های مربوط برای استخدام: GE Corporate, Eaton, UnitedHealth Group

8- مدیر پایگاه داده

میانگین حقوق: سالی 94 هزار و 659 دلار

این افراد مسئول مدیریت عملکرد پایگاه‌ داده‌ها هستند. آنها شاید در طرح‎‌ریزی و ساخت پایگاه داده و مراقبت از داده‌های سازمان‌ها در برابر حمله‌های سایبری نیز کمک کنند. این اشخاص برای حفظ و به‌روزرسانی عملکرد بهینه پایگاه‌های داده تلاش می‌کنند.

شرکت‌های مربوط برای استخدام: Diverse Lynx, Northrop Grumman, Infosys

repair

9- مهندس سخت‌افزار

میانگین حقوق: سالی 97 هزار و 873 دلار

مهندسان سخت‌افزار مسئول رسیدگی به سخت‌افزارهای سیستم‌های کامپیوتری هستند. آنها مسئول ارتقای سیستم‌های موجود با قطعات جدید برای افزایش سرعت و کارآیی کامپیوتر هستند.

شرکت‌های مربوط برای استخدام: Intel, Google, Honeywell

10- مهندس نرم‌افزار

میانگین حقوق: سالی 107 هزار و 685 دلار

مهندس نرم‌افزار هم در توسعه اپلیکیشن‌ها و هم در توسعه سیستم‌ها دخیل است و مسئول طراحی، ساخت، آزمایش، حفاظت و به‌روزرسانی سیستم‌های نرم‌افزاری است. آنها همچنین با تجزیه‌ و تحلیل و تهیه مستندات برای هدایت روند طراحی و توسعه نرم‌افزار امکان اجرای پروژه‌های نرم‌افزاری را فراهم می‌کنند.

شرکت‌های مربوط برای استخدام: Microsoft, Amazon.com, Apple

netw

11- مهندس امنیت شبکه

میانگین حقوق: سالی 108 هزار و 224 دلار

مهندس امنیت شبکه مسئول محافظت از سیستم‌های شبکه سازمان‌هاست و با نصب هشداردهنده‌هایی در برابر ویروس، شناسایی سیستم‌ها و عملکرد نرم‌افزارهای امنیت سایبری این خدمات را انجام می‌دهد. این افراد در هنگام حمله‌های سایبری برای یافتن و اصلاح مشکلات تلاش می‌کنند.

شرکت‌های مربوط برای استخدام: Leidos, Lokheed Martin, Dell

12- مهندس توسعه عملیات

میانگین حقوق: سالی 121 هزار و 996 دلار

این افراد دانش فناوری اطلاعات و مهارت‌های توسعه را برای درک سیستم‌های موجود در تمام شرکت و شبکه‌ها ترکیب می‌کنند. آنها مسئول آزمایش و به کارگیری عملیات شبکه و شناسایی فرصت‌هایی برای افزایش کارآمدی فنی شرکت‌ها هستند.

شرکت‌های مربوط برای استخدام: Cognizant Technology Solution, Booz Allen Hamilton, CGI Group

13- متخصص شبکه

میانگین حقوق: سالی 129 هزار و 601 دلار

این افراد مودم‌ها و دیگر محصولات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را که بخشی از داده‌های شبکه هستند نصب می‌کنند. همچنین مسئول تشخیص محصولات کارآمد و طرح‌های مناسب برای شبکه هستند و در برخی موارد به حفاظت و به‌روزرسانی سیستم‌های موجود می‌پردازند.

شرکت‌های مربوط برای استخدام: Verizon, AT&T, Affinity, Inc

cp

14- مدیر توسعه نرم‌افزار

میانگین حقوق: سالی 131 هزار و 406 دلار

این مدیران مسئول استخدام، آموزش و نظارت بر تیم نرم‌افزاری هستند. آنها به تخمین پروژه، مدیریت بودجه و هماهنگی منابع فنی برای ساخت برنامه‌های نرم‌افزاری یا به‌روزرسانی سیستم‌های موجود می‌پردازند.

شرکت‌های مربوط برای استخدام: Robert Half Technology, Amazon.com, Oracle

15- مشاور نرم‌افزار

میانگین حقوق: سالی 141 هزار و 409 دلار

مشاور امور نرم‌افزاری کسی است که به طراحی و توسعه سیستم‌های نرم‌افزاری و عملکرد آنان می‌پردازد. آنها معمولاً درباره پروژه‌ها تصمیم می‌گیرند و مشخص می‌کنند که تیم چه پلتفرم و کدی را استفاده کند. همچنین کار انتخاب طرح‌ها را به عهده دارند و مطمئن می‌شوند که محصولات نرم‌افزاری معیارهای فنی لازم را داشته باشند.

شرکت‌های مربوط برای استخدام: Cisco, IBM, Deloitte

 

عضو کانال تگرام مهاجر تی وی شوید.
کانال یوتیوب تلویزیون مهاجر را دنبال نمایید.
کانال اینستاگرام آسانترین راه ارتباط

چطور بود؟ ستاره بدین.
[کل: 2 میانگین: 3]

ادمین مهاجر

تلویزیون مهاجر در سال ۱۳۹۸ در شهر ونکوور کانادا تاسیس شد. هدف اصلی تلویزیون مهاجر که یک رسانه مشتمل بر ۸ بخش مختلف است٬ انتقال اطلاعات صحیح به مهاجران فارسی زبان و علاقمندان مهاجرت٬ فارغ از هر جهت گیری مذهبی و سیاسی می باشد. در تلاشیم مهاجرت را توام با آگاهی و راه موفقیت را برای مهاجران هموار سازیم.

‫2 نظر از خوانندگان

 1. سلام وقت بخیر
  خیلی ممنون از مطالب خوبتون که در اختیار عموم می گذارید.

  سوالی داشتم در مورد اینکه اگر کسی بخواهد وارد شغل شبکه بشود و از صفر شروع کند مثلا با کارآموزی یا از طریق موسسات کاریابی آیا شما موسسه یا نهادی را می شناسید که معرفی کنید؟

  پیشاپیش از پاسخگویی شما تشکر می کنم.

  1. سلام ممنون که ما رو دنبال می کنید
   متاسفانه در حال حاضر با موسسه ای که مورد اطمینان کامل ما باشه برای معرفی همکاری نداریم .
   ولی در این زمینه به طور کلی اطلاعات بیشتری در اختیار مخاطبان قرار خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا