داستانهای مهاجرتزندگی کاناداییمهاجرت کانادا

آشنایی با خدمات تلفن همراه و اینترنت در کانادا

به عنوان یک تازه وارد به کشور کانادا، یکی از کارهای ضروری که باید در روزهای ابتدایی در این کشور انجام دهید خرید سیم کارت تلفن همراه و اینترنت است. در این مطلب نرخ خدمات مخابراتی و اینترنتی را اعلام خواهیم کرد.

به گزارش تلویزیون مهاجر به نقل از arrivein، شناخت ابتدایی از اپراتورها و ارائه دهندگان خدمات تلفن همراه و اینترنت به شما کمک می‌کند که هنگام انتخاب طرح پیشنهادی که از سوی شرکت‌ها ارائه می‌شود و همچنین انتخاب اینترنت تصمیم آگاهانه و درست بگیرید.

در کانادا، صنعت مخابرات (تلفن و اینترنت) انحصاری است به این معنا که اکثر شرکت‌های مخابراتی توسط تعداد کمی از شرکت‌ها کنترل می‌شوند.به همین دلیل طرح‌های پیشنهادی شرکت‌ها (phone plans)  بسیار گران هستند به ویژه زمانی که دیتا (اینترنت همراه روی تلفن) با آن ارائه شود.

mobil

سه شرکت مخابراتی بزرگ درکانادا وجود دارد که تقریبا 91% از صنعت مخابراتی کشور را به خود اختصاص داده‌اند که میتوان از آن‌ها به عنوان“Big Three”یاد کرد.

 • Rogers
 • Bell Canada (BCE)
 • Telus

دیگر شرکت‌های مشهور مخابراتی عبارتند از:

 • Shaw: این شرکت عمدتاً استان‌های غربی کانادا را (بریتیش کلمبیا و آلبرتا) تحت پوشش قرار می‌دهد. در ماه مارس 2021 شرکت راجرز با خرید اکثریت سهام این شرکت آن را تصاحب کرد و این شرکت مخابراتی جز شرکت‌های تابعه راجرز قرار گرفت.
 • Quebecor Inc: که مالک Videotron بزرگترین شرکت مخابراتی در کبک است.
 • SaskTel: این شرکت کوتاه شده عبارت زیر است:

Saskatchewan Telecommunications Holding Corporation

بزرگترین شرکت مخابراتی مستقر در استان ساسکاچوان و متعلق به دولت است.

این سه شرکت بزرگ مخابراتی شرکت‌های تابعهکوچکتری هم دارند که با ارائه خدمات مختلف و پیشنهاد قیمت‌های رقابتیفعالیت‌های خود را از هم متمایز می‌کنند. بنابراین این شرکت‌های تابعه دسترسی گسترده‌تری را در اختیار بازار و مشترکین قرار می‌دهند. خدماتی که توسط این شرکت‌ها ارائه می‌شود عبارتند از: خدمات تلفن ثابت و تلفن همراه، اشتراک تلویزیون کابلی و طرح‌های اینترنتی

 

شرکت‌های مخابراتی شرکت‌های تابعه
Rogers Rogers Wireless, Fido Mobile, Chatr Mobile, Cityfone, Primus Wireless, Zoomer Wireless, SimplyConnect
BCE Bell Mobility, Virgin Mobile, Lucky Mobile, Bell MTS
Telus Telus Mobility, Koodo Mobile, Public Mobile
Shaw Shaw Mobile, Freedom Mobile
Quebecor Videotron Mobile, Fizz Mobile
SaskTel SaskTel Mobility

inter

مفهوم باندل چیست؟ (تلفن، اینترنت، تلویزیون)

درکانادا بیشتر شرکت‌های مخابراتی  “bundles” (بسته‌های پیشنهادی) با قیمت‌های رقابتی به منظور صرفه جویی در هزینه مشتریان ارائه می‌دهند از جمله این بسته‌های پیشنهادی شامل ترکیبی از طرح‌های مختلف سیم کارت، اینترنت همراه و یا اشتراک تلویزیون از همان اپراتوراست.

هزینه‌ خرید طرح‌های تلفن و اینترنت به طور متوسط در کانادا چقدر است؟

میانگین کمترین قیمت‌های گزارش شده طرح‌های پیشنهادی تلفن همراه در سال2019

نوع طرح متوسط هزینه ماهانه
بیش از 150 دقیقه مکالمه، بدون پیامک، بدون اینترنت

 

20 دلار
میانگین استفاده از اینترنت 2 گیگابایت، بیش از 1200 دقیقه مکالمه وبیش از 300 عدد پیامک 40 دلار
5 گیگابایت اینترنت و مکالمه و پیامک نامحدود

 

48 دلار
بیش از 10 گیگابایت اینترنت و مکالمه و پیامک نامحدود

 

65 دلار

نکته: قیمت‌های ذکر شده در جدول بالا برای زمانیست که گوشی تلفن همراه خودتان داشته باشید.

میانگین کمترین قیمت‌های گزارش شده اینترنت در سال 2019

نوع طرح متوسط هزینه ماهانه
10/50 Mbps، گیگا بایت نامحدود هر ماه 69 دلار
3/25 Mbps، 100 گیگابایت هر ماه 75 دلار
15/100 Mbps، 500 گیگا بایت هر ماه 84 دلار

mo

مواردی که باید هنگام انتخاب اپراتور تلفن همراه و اینترنت در کانادا در نظر داشته باشید.

 1. مناطق تحت پوشش

سه شرکت مخابرات اصلی کانادا “Big Three” و شرکت‌های تابعه آن‌ها بیشتر مناطق کانادا را تحت پوشش قرار می‌دهند و دارای گسترده‌ترین پوشش شبکه در کانادا هستند.

 1. سیم کارت اعتباری (Prepaid) و سیم کارت دائمی و قراردادی (Postpaid)

بیشتر مشترکین تلفن همراه در کانادا طرح پس پرداخت یا دائمی را انتخاب می‌کنند که قیمت‌ها در سه اپراتور بزرگ کانادا مشابه هستند.

 1. خرید سیم کارت با گوشی از شرکت ارائه دهنده یا بدون گوشی BYO

در کانادا بسیار رایج است که شرکت‌های مخابراتی خدمات سودآور در تلفن‌ها و طرح‌های پیشنهادیارائه بدهند. به طور مثال در مورد خرید سیم کارت با گوشیهزینه تلفن همراه هر ماه به قبض تلفن شما اضافه می‌شود و می‌توانید آن رابا قبض و به صورت اقساط پرداخت کنید.

درمورد گزینه BYO مشتریان فقط سیم کارت خود را از اپراتور خریداری می‌کنند و خودشان تلفن همراه دارند. توجه داشته باشید که برای خرید تلفن همراه ازاپراتور، معمولاً داشتن سابقه اعتباری لازم است به همین دلیل است که بیشتر تازه واردان به کانادا هنگام دریافت اولین شماره تلفن کانادایی خود گزینه  BYO را انتخاب می‌کنند.

 1. دیتا

سه شرکت اصلی مخابراتی کانادا تنها شرکت‌هایی هستند که طرح‌هایی با دیتای نامحدود ارائه می‌دهند.این طرح‌ها به طور کلی شامل 20 تا 100 گیگابایت اینترنت همراه  پرسرعت در هرماه می‌شود و پس از رسیدن به حد مشخص شده همچنان می‌توانید به استفاده با سرعت کمتر ادامه دهید.LTE فقط توسط این سه شرکت ارائه می‌شود. اگریکی از شرکت‌های تابعه را انتخاب کردید 4G احتمالاًبهترین گزینه برای انتخاب است.

 1. طرح خانواده

در کانادا می‌توانید طرحی بخرید و با چند نفر از اعضای خانواده به طور مشترک از آن استفاده کنید. این طرح با عنوان “Family plans شناخته می‌شود. اعضای خانواده می‌توانند از دیتای مشترک استفاده کنند و با چندین خط تلفن به همان داده مشترک متصل شوند. اگر دنبال طرح خانواده هستید مکالمه و پیامک و داده را در نظر بگیرید.

چرا اعتبار هنگام خرید تلفن و اینترنت مهم است؟

یکی از الزامات خرید طرح سیم کارت دائمی و قراردادیcredit checkاست که شما باید این فرایند را طی کنید. اگر شما بخواهید که طرح پس پرداخت و قراردادیرا بخریدمعمولاً اپراتورهای مخابراتی از شما سابقه اعتباری و گزارش مالی می‎‌خواهند و بعد از این کار از شما می‌خواهند که به گزارشات اعتباری شما دسترسی پیدا کنند.

به عنوان یک تازه وارد به کشور کانادا، دست کم چند هفته تا یک ماه طول می‌کشد که شما اولین کارت اعتباری خود را دریافت کنید و چندین ماه نیز برای ایجاد سابقه اعتباری طول می‌کشد. بنابراین هنگامیکه اولین شماره کانادایی خود را گرفتید به دلیل نداشتن سابقه اعتباری ممکن است مجبور شوید که سیم کارت اعتباری را انتخاب کنید که نیازی به بررسی اعتبار شما ندارد.

عضو کانال تگرام مهاجر تی وی شوید.
کانال یوتیوب تلویزیون مهاجر را دنبال نمایید.
کانال اینستاگرام آسانترین راه ارتباط

چطور بود؟ ستاره بدین.
[کل: 3 میانگین: 3.3]

ادمین مهاجر

تلویزیون مهاجر در سال ۱۳۹۸ در شهر ونکوور کانادا تاسیس شد. هدف اصلی تلویزیون مهاجر که یک رسانه مشتمل بر ۸ بخش مختلف است٬ انتقال اطلاعات صحیح به مهاجران فارسی زبان و علاقمندان مهاجرت٬ فارغ از هر جهت گیری مذهبی و سیاسی می باشد. در تلاشیم مهاجرت را توام با آگاهی و راه موفقیت را برای مهاجران هموار سازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا